Salzburgring - závodní neděle

Na rakouském okruhu SalzburgRing pokračovalo páté kolo letošního německého šampionátu silničních motocyklů ve kterém jsme měli v ohni několik českých želízek. Bohužel kromě pátého místa Lukáše Peška v supersportech se českým jezdcům vůbec nedařilo!

Závodní neděle začala na rakouském okruhu SalzburgRing prvním závodem superbiků, ve kterém vyhrál 24-letý Rakušan Michael Ranseder s BMW s náskokem 4 sekund před dalším Rakušanem Martinem Bauerem na KTM a Ghisbertem van Ginhovenem (NL/BMW). Australan Damian Cudlin (BMW), z Pole position startující Němec Filip Altendorfer (BMW), jeho krajan Stefan Nebel - Smržův týmový kolega, další Němec Dario Giuseppetti (Ducati), Australan Gerath Jones (BMW), Nizozemec Barry Veneman (BMW) a obhájce titulu Karl Muggeridge (Honda) pak dokompletovali Top10. Náš Matěj Smrž s motocyklem KTM skončil v cíli jako 11.

SalzburgRing - IDM, SBK - 1. závod

01- Michael Ranseder – Team Fritze Tun.Lietz Sport – BMW S1000RR – 14 kol za  18’43.201 02- Martin Bauer – Motorex KTM Superbike Team – KTM RC8R – + 4.146
13- Marc Wildisen – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 16.299
14- Markus Reiterberger – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 17.603
21- Horst Saiger – Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – + 34.202
22- Stefan Schrammel – Polizeisportverein Wels Motorsport – BMW S1000RR – + 49.974
23- Peter Preussler – BMW Motorrad Senger – BMW S1000RR – + 1’06.129
24- Branko Srdanov – Srdanov Racing – Yamaha YZF R1 – + 1’06.544
25- Gabor Rizmayer – Team Suzuki Alber Bischoff – Suzuki GSX-R 1000 – + 1’06.762

Němec Günther Knobloch vyhrál i druhý závod supersportů, který se ale jel po těžkém pádu Stefana Kerschbaumerema (A/Yamaha) - hned v prvním kole - nadvakrát. Po druhém startu bylo po startu pořadí Günther Knobloch (A/Yamaha), Lukáš Pešek (CZ/Suzuki), Daniel Sutter (CH/Kawasaki), David Linortner (A/Yamaha) a Jesco Günther (D/Yamaha). Náš jezdec se ale brzy z druhého místa propadl a ztratil tak tolik důležitý kontakt s vedoucím kvartetem. Závod vyhrál - stejně jako včera - Günther Knobloch před vedoucím jezdcem šampionátu Jescem Güntherem a Sutterem. Čtvrtý skončil Linortner a jako pátý český ex-pilot Grand Prix Lukáš Pešek na Suzuki. Luca Hansen (D/Yamaha), Roman Raschle (CH/Kawasaki), Thomas Walther (D/Suzuki), Tatu Lauslehto (FIN/Yamaha) a Marco Colandrea (CHYamaha) pak dokompletovali Top10.

SalzburgRing - IDM, SSP - 2. závod

01- Günther Knobloch (A) Yamaha YZF-R6 GERIN-SKM Racing Team 14 kol za 19:40,242
02- Jesco Günther (D) Yamaha YZF-R6 Vector Racing Team +2,380
03- Daniel Sutter (CH) Kawasaki ZX-6R Kawasaki Schnock Team Shell Advance +2,572
15- Pepijn Bijsterbosch (NL) Yamaha YZF-R6 +28,891
Závod stopětadvacítek se skončil vítězstvím mladého německého jezdce Lucy Amata před vedoucím jezdcem šampionátu Jackem Millerem (AUS/Aprilia) a Toni Finsterbuschem (D/KTM). Čtvrtý skončil Alexander Kristiansson (SWE/KTM), pátý Luca Grünwald (D/KTM) a Top 6 dokompletoval Marvin Fritz (D/Honda). V Top 10 dojeli ještě Michael Ecklmaier (D/Honda), Bryan Schouten (NL/Honda), Damien Raemy (CH/KTM) a Lukas Wimmer (D/Seel). Z české trojice viděl cílovou šachovnici pouze Jakub Jantulík, a sice jako 15.

15- Jakub Jantulik (CZE) Honda RS 125 AMK BRNO Circuit Junior Team +1:13,788
Němec Filip Altendorfer vyhrál předčasně ukončený druhý dnešní závod superbiků před  Michaelem Ransederem a Ghisbertem van Ghinhovenem. Úvod závodu byl ve znamení souboje o první místo mezi následujícími jezdci: Michaelem Ransederem (A/BMW), Ghisbertem van Ginhovenem (NL/BMW) a Filipem Altendorferem (D/BMW), přičemž je z přímé blízkosti sledoval domácí Martin Bauer (A/KTM). Ve skupině za vedoucím kvartetem pak jeli Stefan Nebel (D/KTM), Dario Giuseppetti (D/Ducati), Damian Cudlin (AUS/BMW), Jörg Teuchert (D/Yamaha), Andreas Meklau (A/Suzuki) a Markus Reiterberger (D/BMW).  Náš Matěj Smrž se pohyboval na hranici bodované patnáctky. Jakmile začalo pršet, tak byl závod ukončen a platilo průběžné pořadí po devátém kole:  Altendorfer před Ransederem a dále van Ghinhoven, Bauer, Nebel, Giuseppetti, Cudlin, Teuchert, Reiterberger, Meklau, Wildisen a Muggeridge. V tu dobu už ale chyběl v závodě Matěj Smrž, který svůj závod o kolo dříve vzdal z 20. místa.

Do čela šampionátu se tak dostal Martin Bauer,  který bojoval více než se soupeři, s bolestmi po svém zranění na Sachsenringu a dokonce se kvůli ním nedostavil ani na tiskovou konferenci po první dnešní jízdě.