Pešek na úvod šestý

Na "přírodním" okruhu Schleizer Dreieck pokračoval německý šampionát silničních motocyklů známý pod zkratkou IDM. A po dnešních kvalifikacích se jel už i první závod supersportů, ve kterém startoval i Lukáš Pešek a skončil na šestém místě.

Švýcar Daniel Sutter vyhrál na okruhu Schleizer Dreieck první závod supersportů před Marcem Moserem a Davidem Linortnerem.

Hned v prvním kole při hromadném pádu havarovali vedoucí jezdec šampionátu Jesco Günther (D/Yamaha) a dále Jan Bühn (D/Suzuki), Thomas Walther (D/Suzuki), Christian Güthlein (D/Yamaha), Kevin van Leuven (NL/Yamaha), Didier van Keymeulen (B/Yamaha) a Stefan Ströhlein (D/Kawasaki), pro které tak závod skončil. Vzápětí spadli ještě Stefan Kerschbaumer a Pepijn Pijsterbosch (NL/), zatímco Günther Knobloch (A/Yamaha) se propadl až na 14. místo.

Z Pole position startující Daniel Sutter (CH/Kawasaki) si vypracoval hned od začátku malý náskok a jelikož se mu dařilo jezdit stabilní časy 1:28, tak si ho udržel až do cíle před Marcem Moserem (D/Yamaha) a Davidem Linortnerem (A/Yamaha). Za nimi bojovala velká skupinka ve složení Roman Raschle (CH/Kawasaki), Domimik Vincon (D/Yamaha), Luca Hansen (D/Yamaha) a Lukáš Pešek (CZ/Suzuki), kterou nakonec v souboji o čtvrté místo dělila pouhá 1 sekunda.