Ondra Ježek po prvním závodě IDM

Ondra Ježek vstoupil do úvodního závodu IDM na německém Lausitzringu neohroženě a první srovnání s konkurencí a časem zvládl na jedničku. Už v první kvalifikaci vystrčil růžky, když si vybojoval sedmý nejrychlejší čas. V rozhodující druhé si pak svoje nejrychlejší kolo ještě o téměř vteřinu vylepšil a posunul se na třetí místo! Společnost mu v první startovní řadě dělali první Němec Tode, druhý Rus Ivanov a čtvrtý Němec Penzkofer.

Ondra Ježek po prvním závodě IDM
Ondřej Ježek: „Do Německa jsem jel s cílem umístit se v nejlepší desítce. Věděl jsem, že konkurence bude silná. Oproti testům jsme museli změnit nastavení motocyklu, protože bylo teplejší počasí. To se nám díky Siccovi (ZUPIN –OEHLINS Racing Service) podařilo výborně. S Kawou jsem mohl jezdit velmi rychle a třetí místo v kvalifikaci byl pro mě skvělý výsledek s výborným časem.“

Smůla v prvním závodě

Smolně dopadl pro Ondru úvodní sobotní závod. Všechno začalo skvěle – kuřimský jezdec ideálně odstartoval a vodil celé startovní pole první dvě kola. Pak se před něj dostali Tode s Ivanovem. V osmém kole v jedné ze zatáček v náklonu poškodil Ondra o obrubník zadní brzdu a musel zvolnit. S tímto nepříjemným omezením se na něj začal dotahovat Australan Cudlin. Ve snaze udržet při své premiéře podium bohužel přišel dvě kola před koncem pád. Ondra znovu nasedl, s poškozeným motocyklem však už nešlo pokračovat.První body

Také start do druhé jízdy se Ondrovi podařil na jedničku, když opět odjel jako první. Pak se ale postupně propadl dozadu a cílem projel jako sedmý.

Ondřej Ježek: „V druhém nedělním závodě jsem se necítil na motocyklu tak dobře jako v sobotu. S motocyklem problém nebyl, ale nedařilo se mi zajíždět časy pod 1:45. To mělo za následek propad z vedoucí pozice až na 7. místo.
S uplynulým víkendem jsem nadmíru spokojený. Dokážu držet krok se špicí, a to je nejdůležitější. Snad mi bude dařit v příštím závodě na Oscherslebenu (16.-18.5.), chci se prát o bednu. Určitě to ale nebude lehké. Na tomto okruhu jsem byl zatím pouze jako divák při MS SBK před čtyřmi lety. Nyní se musím soustředit na maturitu. Den po návratu z Oscherslebenu maturuji a určitě bych i tady rád získal nějaké „body“.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist