Nigon a Cudlin: IDM hraje první housle

Ačkoliv srdce obou dvou pilotů s motocykly BMW Erwana Nigona a Damiana Cudlina bijí rovněž pro EWC, tak pro oba dva má německý šampionát superbiků priroritu.

Nigon a Cudlin: IDM hraje první housle
Prioritou Francouze Nigona bylo vždy mistrovství světa Endurance, tedy EWC, ovšem až do té doby, než se stal dominátorem IDM. Jeho značkový kolega Cudlin z Austrálie se cítil doma v obou šampionátech, ale v letošním roce budou oba minimálně na závodě Bol d´Or chybět, neboť tento prestižní závod se koná ve stejném termínu jako německý úvodní závod na Lausitzringu. Atraktivní jsou přdevším pochopitelně peníze, které kvalitní pilot za start v EWC dostane: "Čtyřnásobné závodní nasazení v EWC přinese jezdci stejně peněz jako za kompletní sezónu v IDM, kde se jede osm závodů", říká týmový šéf Francouze Nigona Werner Daemen z Van Zon Alpha Technik Racing, který to dobře ví z vlastní zkušenosti.  
Ve smlouvách jak obhájce titulu Nigona, tak v IDM comeback slavícího Cudlina - RAC Racing - je ovšem jasně zakotveno, že IDM má oproti EWC přednost: "Erwan s tím žádný problém nemá a kdyby snad nějaký měl, a raději startoval na Bol d´Or, tak by se už nemusel u nás v boxu ani ukázat", říká lapidárně Daemen. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist