Na Sachsenringu slavil Hanika druhé vítězství

Sedmnáctiletý jezdec z Brna Karel Hanika závodí o víkendu v německém mezinárodním motocyklovém seriálu IDM s týmem Freudenberg Racing. V sobotu vyhrál kvalifikaci a po náročné bitvě s Maximilianem Kapplerem slavil vítězství. V nedělním druhém závodu nedal Hanika soupeřům šanci a vyhrál podruhé.

Na Sachsenringu slavil Hanika druhé vítězství
V neděli Karel Hanika velmi dobře odstartoval a vedl závodní pole jezdců Moto3. Ve druhém kole ale český závodník udělal chybu, což ho stálo vedení, které okamžitě převzal jeho největší soupeř Maximilian Kappler. Oba jezdci se o vítězství nějakou dobu přetahovali, ale už v osmém kole závodu měl Hanika náskok necelé sekundy a půl.

Tento náskok si stabilně rychlou jízdou dokázal udržet a čtyři kola před cílem už vedl rozdílem čtyř sekund. V posledních kolech už k žádnému překvapení nedošlo, takže Karel Hanika cílem projel první a ze Sachsenringu si odváží plný počet bodů, což je v tomto případě rovných padesát. V průběžném hodnocení šampionátu IDM patří Hanikovi čtvrté místo.
1. Karel Hanika (Freudenberg Racing) IDM Moto3 - 4.místo ... 100 bodů
Závod (2), neděle 8.září 2013 - ZDE

„Start byl celkem dobrý, odstartoval jsem na druhém místě, na chvíli jsem šel do vedení, ale ve druhém kole jsem dostal docela velkej smyk zadního kola, který se mi naštěstí podařilo ustát, ale trochu jsem ztratil. Pak jsem se opět dostal do vedení a na motorce jsem se cítil dobře, tak jsem se pokusil o únik. Jezdil jsem celej závod rychlá kola a vytvořil si slušný náskok. Děkuji týmu Freudenberg za skvělou práci po celý víkend.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist