Na Sachsenringu slavil Hanika

Po startu z pole position vyhrál český jezdec Karel Hanika první závod šestého podniku motocyklového šampionátu IDM na okruhu Sachsenring. Sedmnáctiletý brněnský závodník a lídr šampionátu Red Bull Rookies Cupu závodí v kubatuře Moto3 v barvách týmu Freudenberg Racing.

V sobotní první kvalifikaci skončil Karel Hanika druhý za svým stájovým kolegou Jonasem Geitnerem. Ve druhé kvalifikaci začal český jezdec postupně zrychlovat a jedenácté měřené kolo zajel časem 1´30,693 sekundy, což Haniku dostalo do vedení. V předposledním kole sobotní maximum zlepšil časem 1´29,029 sekundy a kvalifikaci vyhrál. Druhý se do závodu kvalifikoval Němec Jonas Geitner a z třetí pozice startoval lídr nejnižší kubatury Maximilian Kappler.

V samotném závodu, který jeli jezdci Moto3 v sobotu odpoledne, vedl po startu Maxmilian Kappler. Ve druhém kole už figuroval na vedoucí pozici Karel Hanika a oba bojovali o vítězství v závodu. V předposledním kole Kappler neustál tlak českého jezdce a těsně před cílem chyboval, což ho vyřadilo nejen z boje o vítězství, ale také o pozice na stupních vítězů. Karel Hanika závod vyhrál s téměř desetisekundovým náskokem před Thomase Gradingerem a třetím Jonasem Geitnerem.

1. Karel Hanika (Freudenberg Racing Team) IDM Moto3 - 8.místo ... 75 bodů

„Odstartoval jsem docela dobře a chvíli jsem se držel na druhém místě, pak jsem do půlky závodu vedl. Od půlky jsem přenechal vedení Kapplerovi a chystal jsem se zaútočit v předposlední zatáčce. V Omeze ale Max spadl, tak jsem si dojel pro vítězství. Motorka byla perfektně připravená a za to moc děkuji celému týmu Freudenberg.“