Na Nürburgringu získal Halbich první stupně vítězů IDM

Víkend na dráze slavného Nürburgringu byl druhým podnikem mezinárodního mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů. V kategorii Superbike závodí český jezdec Jan Halbich, který do závodu poprvé startoval z první řady a ve druhém klání si dojel pro třetí místo, což jsou jeho první stupně vítězů v této prestižní soutěži. První závod vyhrál Marvin Fritz, ve druhém slavil vítězství Mathieu Gines, který je také lídrem průběžného hodnocení. V třídě Superstock 1000 je průběžně první Luca Grünwald. Český závodník Michal Filla kvůli zdravotním problémům ve druhém kole seriálu IDM nestartoval.

Do prvního závodu startoval z pole position Mathieu Gines (Van Zon-Remeha-BMW), jenže toto výborné postavení na startu se mu nepodařilo přetavit v plný počet bodů a dokonce byl rád, že cílem projel třináctý. Z vítězství se radoval Marvin Fritz (Bayer-Bikerbox Langenscheidt), který porazil rozdílem dvou sekund druhého v pořadí Luca Grünwalda (Freudenberg Racing Team), což je jezdec třídy STK1000, takže také vítěz ve své kategorii. Třetí projel cílem další jezdec Yamahy Max Neukirchner (Team Yamaha MGM), který do závodu startoval devátý. Čech Jan Halbich (Holzhauer Racing Promotion) závod dokončil celkově osmý, čtvrtý v třídě SBK.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Závod (1)
Neděle, 8.května 2016 - Nürburgring (GER)
Výsledky - IDM SUPERBIKE Superstock 1000 - Rennen 1.pdf

Druhý závod už zvládl bez problému Mathieu Gines, který druhému Marvinu Fritzovi ujel rozdílem tří sekund. Pro české fanoušky je super pohled na třetí místo, protože to patří jezdci Hondy Janu Halbichovi. Ten do závodu startoval třetí a tato pozice mu patřila také v cíli. V průběžném hodnocení je Halbich pátý, pět bodů za čtvrtým Florianem Altem. Seriál vede Mathieu Gines, dva body ztrácí Max Neukirchner, šest bodů třetí Marvin Fritz.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Závod (2)