Na Nürburgringu nejrychlejší Gines, Halbich startuje třetí

Druhé kolo mezinárodního mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů Superbike IDM zavítalo na slavný okruh Nürburgring, kde v sobotu jezdci a týmy bojovali o pozice na startovním roštu. V třídě Superbike/Superstock 1000 vyhrál Superpole jezdec BMW Mathieu Gines, který překonal druhého v pořadí Marvina Fritze rozdílem necelých osmi desetin. Jako třetí se do závodu kvalifikoval český závodník Jan Halbich, jemuž na druhou příčku scházelo jen dvanáct tisícin. V třídě Superstock 1000 závodí další český jezdec Michal Filla, který ale kvůli zdravotním problémům do druhého kola nenastoupil.

Sobotní kvalifikační tréninky zvládl nejlépe francouzský závodník Mathieu Gines (Van Zon-Remeha-BMW), který první kvalifikaci vyhrál a ve druhé byl druhý, takže jasně postoupil do odpoledního Superpole, které pak časem 1'1'25,142 sekundy vyhrál. Jako druhý se do závodu superbikové kubatury kvalifikoval Marvin Fritz (Bayer-Bikerbox Langenscheidt), jenž si v první kvalifikaci dojel pro čtvrtý čas, druhou kvalifikaci vyhrál a v Superpole nestačil na rychlého Ginese.

Příjemným překvapením je třetí místo na startu pro českého závodníka Jana Halbicha (Holzhauer Racing Promotion). Ten měl v pátek pád, ale jak je vidět ten se na něm nepodepsal a naopak získal zdravou motivaci, což se projevilo v Superpole, kde byl hodně blízko startu z druhého místa. Přitom první kvalifikaci dokončil s čtrnáctým časem, ve druhé byl šestý. Postoupil do Superpole, kde zajel perfektně a s časem 1'25,936 sekundy získal první řadu na startu.