Matěj Smrž zajel v Superpole čtvrtý čas

Zahajovací podnik sezony mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů IDM startuje o tomto víkendu na Lausitzringu. V kategorii Superbike závodí v barvách týmu Yamaha Motor Deutschland český motocyklový závodník Matěj Smrž. Rodák z Českých Budějovic zajel v sobotním Superpole čtvrtý čas a do závodu odstartuje z druhé řady.

Matěj Smrž zajel v Superpole čtvrtý čas
Páteční tréninky jezdec týmu Yamaha Motor Deutschland neabsolvoval, protože povětrností podmínky nebyly nejlepší, takže šéf týmu Michael Galinski rozhodl, že žádná Yamaha z boxů nevyjede. První kilometry tak Matěj Smrž najížděl v sobotní první kvalifikaci, která se jela ráno a třebaže nebylo nejtepleji, na konto si připsal šestý čas.

„Během první kvalifikace bylo jen pět stupňů a asfalt měl také jen devět,“ uvedl Matěj Smrž. „Vyjel jsem na tvrdší zadní a měkčí přední pneumatice. Zbytečně sem neriskoval, protože odpoledne měly být lepší podmínky. Hlídal jsem si hlavně první devítku, abych měl jistotu, že budu v Superpole, kdyby náhodou zapršelo.“
Ve druhé kvalifikaci je Matěj Smrž pátý, ale při posledním výjezdu narazí na jednoho ze soupeřů, který se dostane do jeho stopy. Aby Smrž zabránil střetu, pustí motorku mimo trať a na trávě mu podklouzne předek. I když s pádem, ale páté místo mu zaručuje postup do Superpole, ovšem ne zcela bez úhony, protože si bolestivě natloukl záda.

S Časem, který zbývá do Superpole, bojují také mechanici týmu, aby stihli Yamahu připravit do provozuschopného stavu. To se jim podařilo a Matěj Smrž hned v prvním výjezdu zajede pátý čas. Jeho soupeři jsou ale rychlejší a český jezdec postupně klesá pořadím. Další výjezd na trať a znovu pátý čas, který pak ve finále dokázal zlepšit na čtvrté nejrychlejší kolo 1´39,032 sekundy.

„Kvůli pádu jsem nemohl nasadit kvalifikační pneumatiku,“ prozradil Matěj Smrž. „Kdyby cokoliv bylo s motorkou, tak jsem potřeboval mít jistotu, že bych mohl zajet ještě do boxu. Dali jsme tedy měkkou pneumatiku pro závod a na té jsem zkusil dvě rychlá kola. Jedno kolo jsem pak polevil, abych pneumatiku lehce ochladil a pak jsem dal ještě dvě rychlá kola.“
„Se čtvrtým místem i se zajetým časem jsem spokojenej. Po pádu a s pocitem, že bych byl trapnej, kdybych to zahodil znova, jsem udělal myslím maximum. Pozice na startu je dobrá a myslím si, že závody můžou být zajímavé. Pravidlo je jasný - maximum bodů na kontě, ale zůstat na kolech ;)“

Superpole vyhrál Markus Reiterberger na BMW 1000RR, který jako jediný zajel kolo pod minutu a osmatřicet sekund. První závod superbiků IDM je na programu v neděli 4.května v 11:50 hodin a druhé klání je v 15:45 hodin.

Kvalifikace 1 - IDM Superbike QP1.pdf

Kvalifikace 2
- IDM Superbike QP2.pdf

Superpole
- IDM Superbike Superpole.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist