Matěj Smrž opět z Pole position

Český jezdec Matěj Smrž s motocyklem KTM dominoval kvalifikaci superbiků německého šampionátu IDM na kultovním německém okruhu Nürburgring.

Český jezdec Matěj Smrž vyhrál kvalifikaci na třetí závod německého superbikového šampionátu a odstartuje tak do zítřejších dvou závodních jízd z Pole position. Spolu s ním budou stát v první řadě Rakušan Michael Ranseder (BMW), obhájce titulu Karl Muggeridge z Austrálie na Hondě a další "Österreicher" Martin Bauer, rovněž na KTM.

Už před startem kvalifikace bylo oznámeno, že nepojede kvůli zlomené klíční kosti z předešlého závodu Smržův týmový kolega Stefan Nebel, a to na svém domácím okruhu.
Celým paddockem se ale vznášela otázka, zastaví letos vůbec někdo oranžové? Zatím to tak nevypadá, Martin Bauer vyhrál dva úvodní závody, další dva pak náš Matěj Smrž. A dle kvalifikace na třetí závod to pro soupeře rakouské továrny nevypadá vůbec růžově!

Už v první kvalifikaci vytvořil Matěj Smrž nový traťový rekord, když byl časem 1:25,886 jasně rychlejší než dosavadní rekord 1:26,798 od Wernera Daemena (B/BMW) z loňského roku. Za Smržem skončili Michael Ranseder (A/BMW), obhájce titulu Karl Muggeridge (AUS/Honda), Barry Veneman (NL/BMW), Martin Bauer (A/KTM), Damian Cudlin (AUS/BMW), Ghisbert van Ginhoven (NL/BMW) a Markus Reiterberger (D/BMW), a celá tato Top8 skončila v jedné sekundě.

Ve druhém časovém tréninku se na prvních třech místech časově nic nezměnilo, jen ex-šampion Martin Bauer se probojoval do první řady na roštu za Ransedera a Muggeridgeho. Veneman zůstal pátý, na šesté místo se polepšil Reiterberger a za ním se umístili Cudlin, van Ginhoven, Jörg Teuchert (D/Yamaha), Gareth Jones (AUS/BMW), Sascha Hommel (D/Yamaha) a Roman Stamm (CH/Suzuki).