Matěj Smrž jednou spadl a jednou vyhrál

První dnešní superbiková jízda na Nürburgringu skončila pro českého jezdce Matěje Smrže bohužel už po pádu ve čtvrtém kole. Vše si ale vynahradil ve druhé jízdě, kterou vyhrál. A český jezdec je i vedoucím pilotem IDM superbiků po šesti absolvovaných jízdách.

Rakušan Michael Ranseder z týmu Fritze Tuning Lietz Sport vyhrál svůj premiérový závod  IDM kubatury superbiků. Se svým motocyklem BMW S1000RR odrazil během celého závodu útoky své konkurence a vyhrál hodně těsně před svým krajanem Martinem Bauerem na KTM a Australanem Karl Muggeridgem na Hondě. V napínavém závodě až do posledních metrů se vytvořila na čele vedoucí skupina čítající nejdříve osm jezdců. Z ní vypadl po pádu Matěj Smrž a později se skupina zmenšila na čtyřčlennou ve složení Michael Ranseder, Martin Bauer, Karl Muggeridge a Barry Veneman. Tempo v ní určovali především oba Rakušané   Bauer a Ranseder.

Nürburgring - IDM, SBK 1. jízda

01- Michael Ranseder – Team Fritze Tun.Lietz Sport – BMW S1000RR – 21 kol za  30’35.977 02- Martin Bauer – Motorex KTM Superbike Team – KTM RC8R – + 2.203
03- Karl Muggeridge – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR – + 2.326
04- Barry Veneman – RAC Racing – BMW S1000RR – + 3.580
05- Damian Cudlin – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 9.980
06- Markus Reiterberger – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 10.124
23- Andrey Martsevich – Vector Racing Team – Honda CBR 1000RR
Déšť, který se na Nürburgringu spustil, znamenal přezutí na mokré pneumatiky a dodatečný trénink za mokrých podmínek. Pak však vysvitlo slunce a na roštu se opět přezouvalo, tentokráte na sucho a to i přesto, že na okruhu zůstalo několik mokrých míst. Závod samotný byl zkrácen na 15 kol. Velmi těžkých podmínek využil zkušený Jörg Teuchert (D/Yamaha) a vedl závod prvních pět kol s náskokem přes 2 sekundy. Ve 12. kole se dostal do čela náš Matěj Smrž a ze třetího místa spadl Ranseder. Největším překvapením za naším Smržem a druhým Teuchertem byl třetí v cíli, Švéd Freddy Papunen.

"Nebyl to vůbec jednoduchý závodní víkend", řekl po svém druhém dnešním vítězném závodě Matěj Smrž a pokračoval: "Byl jsem naštvaný kvůlu dnešnímu prvnímu závodu, byla to moje chyba a stála mě hodně bodů. prostě mně ustřelilo přední kolo. Byl jsem hodně zklamaný. Ve druhém závodě fungoval motocykl už od začátku skvěle a jsem velmi rád, že jsem vyhrál. Ostatně od samého začátku druhé jízdy jsem si věřil, že vyhraji".

Nürburgring - IDM, SBK 2. jízda

01- Matěj Smrž – INGHART KTM Superbike Germany – KTM RC8R – 15 kol za  22’55.343