Lukáš Pešek skončil v úvodu 13.

Prvním závodem pátého závodu německého šampionátu IDM byl dnešní závod supersportů. Náš Lukáš Pešek sice odstartoval do závodu z první řady startovního roštu, ale v závodě se mu nedařilo, když ho dokončil jako 13.

Do čela závodu supersportů na 14 kol se dostal z Pole position startující Günther Knobloch (A/Yamaha), náš Lukáš Pešek na motocyklu Suzuki začal ze 13. místa. Už ve druhém kole ale šel do vedení vedoucí jezdec šampionátu Jesco Günther (D/Yamaha), startující z 11. pozice, přičemž Pešek se ve třetím kole bohužel propadl na místo 16. V 6. kole se dostal do vedení pozdější vítěz Thomas Berghammer z Rakouska na Hondě a závod vyhrál o 3.314 sekundy před dalším Rakušanem Güntherem Knoblochem na Yamaze a třetím domácím pilotem Davidem Linortnerem s Yamahou (+11.364). Vedoucí jezdec tabulky Jesco Günther dokončil závod jako čtvrtý, Švýcar Marco Colandrea (CH/Yamaha) skončil pátý, což byl jeho doposud nejlepší výsledek v IDM vůbec. Pepijn Bijsterbosch (NL/Yamaha), Daniel Sutter (CH/Kawasaki), Marco Nekvasil (A/Honda) - jako nejmladší jezdec v historii IDM 14 let a 93 dní - , Thomas Walther (D/Suzuki) a Jan Bühn (D/Suzuki) dokompletovali Top-10.

Náš Lukáš Pešek byl v cíli klasifikován na 13. místě (+54.393).
Po závodě byl vítěz Thomas Berghammer diskvalifikován, neboť jeho motocykl neodpovídal technickým směrnicím. Vítězem byl dodatečně prohlášen Günther Knobloch - na snímku - před Davidem  Linortnerem a Jescem Güntherem. Lukáš Pešek se posunul na 12. místo.