Lukáš Pešek dnes dojel čtvrtý

Finálový závod IDM na okruhu Hockenheimring měl na pořadu nejen kvalifikační tréninky všech kubatur, ale i první závod supersportů. Náš Lukáš Pešek s motocyklem Suzuki dokončil závod jako čtvrtý.

Ke svým 27. narozeninám si nadělil Němec Jesco Günther nejen vítězství v dnešním závodě supersportů, nýbrž i předčasně titul šampiona této kubatury. Po raketovém startu v poli 42 jezdců se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina ve složení Jesco Günther, Daniel Sutter ze Švýcarska, náš Lukáš Pešek a Rakušan Günther Knobloch a tento kvartet si brzy vypracoval náskok 3 sekund. Náš jezdec ale tempu zbývajícího tria nestačil a v cíli byl klasifikován na 4. místě. S velmi těsným náskokem vyhrál oslavenec Günther před Sutterem a Knoblochem. Lukášův bratr Karel Pešek byl odmávnut jako 27., Slovák Jaroslav Černý dojel v bodech na místě 14.

V kvalifikaci superbiků byl nejrychlejším vedoucí jezdec šampionátu Rakušan Martin Bauer před Australanem Damianem Cudlinem (BMW) a dalším Australanem a obhájcem titulu Karl Muggeridgem (Honda). Za čtvrtým Stefanem Nebelem (KTM) skončil jako pátý a vybojoval si tím druhou řadu na roštu náš Matěj Smrž (KTM).