Karel Pešek vyhrál závod IDM na Salzburgringu

16-ti letý český jezdec Karel Pešek dokázal vyhrát pátý závod seriálu IDM, který se jel na rakouském okruhu Salzburgring

Český jezdec Karel Pešek s motocyklem Derbi dokázal dnes vyhrát na Salzburgringu svůj první závod IDM a porazil tak doposud neporaženého obhájce titulu Marcela Schröttera. O vítězství Karla Peška rozhodovaly jen centimetry.

Závod se musel jet na dvakráte. V prvním závodě po kolizi Kiliana Gygera a Thomase van Leeuwenena, hned v první šíkaně musel být závod zastaven, neboť na trať musel sanitní vůz.

Ve druhém kole druhého závodu spadl potom Marvin Fritz - získal s wild card body v Assenu - a na špici tak zbyla dvojice ve složení Schrötter a Pešek, kteří si mnohokráte vyměnili své pozice.

V posledním kole se dostal do čela Schrötter, ještě z "Nocksteinkehere" vyjel jako první, ale náš jezdec využil "háku" a v rychlé pasáži do kopce se dostal do čela.

Ovšem Schrötter se při vjezdu do zatáčky u jezdeckého depa dostal opět do vedení, asfaltová vlna ho však trochu rozhodila a toho Karel Pešek využil a znovu převzal vedení.

Na cílové rovince využil Marcel Schrötter většího topspeedu, a metr za metrem se k Peškovi přibližoval, ale cílová šachovnice uvítala jako prvního našeho jezdce.

V šampionátu IDM vede Schrötter ziskem 120 bodů před Peškem - 69 a Fritzem - 53.

"Včera v tréninku jsem měl ještě problémy s motorem (7. místo), ale dnes v závodě bylo vše O.K. Byl to neuvěřitelně rychlý závod. Hlavně v první zatáčce hned po startu to bylo hodně těsné. V posledním kole to byl hodně tvrdý boj, ale já jsem byl na konci vpředu", řekl v cíli šťastný vítěz.