IDM*Superbike: Cudlinův double, M. Smrž druhý

Australan Damian Cudlin se po průměrném startu propracoval až do absolutní špičky závodu a v posledních kolech vzal našemu Matěji Smržovi téměř jisté vítězství. Třetí dojel úřadující šampion Francouz Erwin Nigon.

Matěj Smrž dostal na svou Yamahu do druhé jízdy novou spojku a odstartoval výborně, a usadil se na špici. Za ním pak jel jako druhý Erwan Nigon. Hned po startu havaroval Alex Phillis a vůbec se nepodařil start Damianu Cudlinovi a byl ze začátku až jako pátý, když před ním ještě jeli Michael Ranseder a Arie Vos. Za chvíli se ale Cudlin dostal na místo třetí.

Smrže brzy začali stíhat Nigon a Cudlin, po šesti kolech se Cudlin poprvé dostal před Nigona a začal snižovat náskok na našeho jezdce. To už spadl - potřetí během tohoto závodního víkendu - Ranseder.

Za vedoucím triem byl velký souboj o místo čtvrté, do kterého byli zapojeni Kevin Valk, Markus Reiterberger, Gareth Jones, Arie Vos, Stefan Nebel, Freddy Foray a Barry Burrel.

Osm kol před koncem se dostal Cudlin těsně za Smrže, a pouze nepatrně za touto dvojicí jezdil Nigon.

Ve 13. kole předjel Cudlin poprvé Smrže, jejich tempo už nestačil akceptoval Nigon a ztrácel na vedoucí duo 5 sekund. Smrž pak už v samém závěru na Cudlina nezaútočil a spokojil se s 2. místem.