IDM na Sachsenringu - podium pro Matěje

Čtvrtý závod německého šampionátu superbiků se jel na nejznámějším německém - "východoněmeckém" - okruhu, tedy na Sachsenringu. Český jezdec Matěj Smrž se opět dostal v kubatuře superbiků na podium, když dojel v první jízdě třetí, ovšem ve druhé bohužel spadl a ztratil tak vedoucí místo v šampionátu.

První závod superbiků se jel za sucha, ovšem za silného větru a také chladna. Po zranění se vrátil a úspěšný comeback absolvoval Dario Guiseppetti s Ducati, který vyhrál před Martinem Bauerem na KTM a jeho značkovým kolegou, naším Matějem Smržem.

21- Didier Grams – ADAC Sachsen e.V. – Suzuki GSX-R 1000 – + 1’14.797
22- Gabor Rizmayer – Team Suzuki Alber Bischoff – Suzuki GSX-R 1000 – + 1’24.195
23- Peter Preussler – BMW Motorrad Senger – BMW S1000RR – + 1’24.511
24- Stefan Schrammel – Polizeisportverein Wels Motorsport – BMW S1000RR – 1 kolo
25- Erik Piette – Oppermann Racing Team – KTM RC8R
Druhá jízda byla kvůli dešti v 6. kole přerušena, když Martin Bauer (A/KTM) před Dariem Giuseppettim (D/Ducati), Matějem Smržem, Karlem Muggeridgem (AUS/Honda), Michaelem Ransederem (A/BMW), Damianem Cudlinem (AUS/BMW) a Jörgem Teuchertem (D/Yamaha).

K novému startu nenastoupil Ranseder kvůli poruše řazení a bohužel favorité Bauer a M. Smrž spadli v rychlé pravé zatáčce za paddockem. Dario Guiseppetti a Karl Muggeridge se odpoutali od ostatních soupeřů a obsadili v cíli bez problémů první dvě místa, když jako třetí dojel Damian Cudlin.

V šampionátu vede nyní obhájce titulu Karl Muggeridge se ziskem 122 bodů před naším Matějem Smržem (114) a Martinem Bauerem (113).

17- Peter Preussler – BMW Motorrad Senger – BMW S1000RR – + 1’17.930
18- Stefan Schrammel – Polizeisportverein Wels Motorsport – BMW S1000RR – + 1’30.398

Závod kubatury do 125 ccm vyhrál host ze světa Grand Prix Sandro Cortese - do šampionátu ale nebodoval - před svým mladým krajanem Lucem Amatem a vedoucím jezdcem šampionátu Jackem Millerem z Austrálie. Čech Ladislav Chmelík dojel 13., Slovák s českou licencí Jakub Jantulík jako 21.
Druhý závod supersportů se napsal navždy do historie IDM, neboť ho vyhrála žena a sice Sarah Heide. Ta využila hodně těžkých povětrnostních podmínek a jako jedna ze tří účastníků vsadila na slicky, zatímco závod byl vyhlášený jako mokrý. Ovšem trať velmi rychle uschla a první tři dojeli všichni na suchých gumách v pořadí Sarah Heide před svým stájovým kolegou Thomasem Waltherem (oba Suzuki) a Rusem Sergeiem Krapukhinem (Yamaha).

Včerejší první supersportový závod vyhrál překvapivě Marc Moser před Güntherem Knoblochech a Jescem Güntherem. Slovák Jaroslav Černý včera nedojel, dnes skončil jako 15.