IDM Hockenheim

Na německém okruhu Hockenheim začalo německé mistrovství silničních motocyklů.

Na německém okruhu Hockenheim odstartoval německý národní šampionát IDM. I letos se ho zúčastní několik českých jezdců a tak se podívejme na dvě kategorie, ve kterých jsme měli své zastoupení.
Ve třídě 125 ccm to byl tradičně Igor Kaláb a Michal Šembera, které doplnil mladý Karel Pešek a dále se s motocyklem FGR představil i Michal Vecko. Igor Kaláb do závodu startoval ze třetí pozice, v samotném závodě bojoval ve vedoucí skupině o celkové vítězství. Nakonec se musel náš jezdec spokojit se čtvrtou pozicí, když na tovární KTM vítězného Randy Krummenachera ztratil pouhých 1,748 sekundy. Dobrý závod absolvoval i Michal Šembera na starém motocyklu Honda, který s jistou trochou nadsázky pamatuje ještě v sedle i Jakuba Smrže. Michal svou snahu proměnil v osmou pozici se ztrátou rovných 21 sekund. Michal Vecko i Karel Pešek se cíle nedočkali, když své působení v zahajovacím závodě IDM 125 ukončili již po dvou kolech. Stejné pořadí, jako pořadí v závodu, je i v celkové klasifikaci.
Ve třídě Supersport jsme měli trojici našich jezdců. Z kvalifikace nejlépe vyšel z této trojice Patrik Vostárek, který se kvalifikoval devátým časem. Patrik byl z našich nejlepší i v dnešním závodě, ve kterém dojel na 11. pozici, když jeho ztráta na vítězného Arie Vose činila v cíli 37,876 sekundy. O dalších osm sekund dále dokončil závod Radomil Rous, který v Hockenheimu startoval po svém zranění z Assenu. Cílem projel Radek na čtrnácté příčce. V závodě se také představila Markéta Janáková, která sedlala stroj Suzuki GSX-R600. Markéta opět zabojovala a cílem projela jako devatenáctá z 29. členného startovního pole.
Několik jezdců nebodovalo do německého šampionátu, a tak Vostárek získal osm bodů za osmou pozici, o jedno místo hůře a tedy sedm bodů, získal Radek Rous, Markéta Janáková je v německém šampionátu po úvodním závodě na 12. místě, když na jejím kontě jsou čtyři body.