EuroSpeedway: M. Smrž dvakrát těsně za bednou

Na okruhu EuroSpeedway začal německý silniční šampionát IDM. Velmi dobře si vedl český jezdec Matěj Smrž, který si veze z Lausitzu 23 bodů, což znamená průběžné 5. místo. Double v superbicích slavil jeho značkový kolega Martin Bauer z Rakouska.

První vítězství letošní sezóny patřilo už v sobotním úvodním závodě IDM v kubatuře supersportů německému favoritovi Jescovi Güntherovi před Švýcarem Danielem Sutterem a Rakušanem Güntherem  Knoblochem. Slovenský jezdec Jaroslav Černý cíl sobotního závodu neviděl.

IDM - EuroSpeedway, SSP 1. jízda

01- Jesco Günther (D) Yamaha YZF-R6 Vector KM Racing Team - 17 kol za 29:36,913
02- Daniel Sutter (CH) Kawasaki ZX-6R Kawasaki Schnock Team Shell Advance + 0,200
03- Günther Knobloch (A) Yamaha YZF-R6 GERIN-SKM Racing Team + 0,576
04- Roman Raschle (CH) Kawasaki ZX-6R Kawasaki Schnock Team Shell Advance + 9,922 05- Tatu Lauslehto (FIN) Yamaha YZF-R6 + 10,354
06- Luca Hansen (D) Yamaha YZF-R6 Junior Team Yamaha Motor Deutschland + 10,623
07- David Linortner (A) Yamaha YZF-R6 GERIN-SKM Racing Team + 10,814
08- Sergey Krapukhin (RUS) Yamaha YZF-R6 + 18,880
09- Meik-Kevin Minnerop (D) Yamaha YZF-R6 DMV Team Romero + 23,925
10- Steven Michels (D) Yamaha YZF-R6 Yamaha Racing Team Löffler + 29,779
Švýcar Daniel Sutter vyhrál druhý závod supersportů před Jesco Güntherem, Güntherem Knoblochem a velmi silným nováčkem Randym Harmuthem. Jaroslav Černý dojel 14., což znamenalo 2 body do šampionátu IDM.

18- Jaroslav Černý 2
Vítězství v prvním superbikovém závodě získal Rakušan Martin Bauer s KTM. 35-letý zkušený tovární pilot KTM získal své první místo po strhujícím boji před nejrychlejším jezdcem z kvalifikace Dariem Giuseppettim na Ducati a Smržovým týmovým kolegou Stefanem Neblem. Mezi těmi, kteří nedokončili závod pro pád, byli Gareth Jones, Filip Altendorfer, Barry Veneman a Lars Hindsch, naopak Sascha Hommel a Kevin Wahr dostali kvůli "jump startu" 30 sekund penalizace.
Martin Bauer (A/KTM) a jezdec z PP Dario Giuseppetti (D/Ducati) vedli od samého začátku první závod superbiků před Stefanem Nebelem (D/KTM), Karl Muggeridgem (AUS/Honda), Damianem Cudlinem (AUS/BMW) a Matějem Smržem (CZ/KTM). Obhájce titulu Muggeridge ovšem tempu vedoucí dvojice nestačil a musel se spokojit až se 4. místem. Náš Matěj Smrž dokončil tento letošní úvodní závod na 6. místě.

IDM - EuroSpeedway, SBK 1. jízda

01- Martin Bauer – Motorex KTM Superbike Team – KTM RC8R – 18 kol za 30’09.545
02- Dario Giuseppetti – Technogym Team powered by Hertrampf – Ducati 1098R – + 2.081
03- Stefan Nebel – INGHART KTM Superbike Team Germany – KTM RC8R – + 4.837
04- Karl Muggeridge – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR – + 5.097
05- Damian Cudlin – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 5.773
06- Matěj Smrž – INGHART KTM Superbike Team Germany – KTM RC8R – + 6.714
07- Jorg Teuchert – Team Yamaha Motor Deutschland – Yamaha YZF R1 – + 12.993
08- Michael Ranseder – Team Fritze Tuning Lietz Sport – BMW S1000RR – + 24.838
09- Markus Reiterberger – Alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 29.699
16- Irek Sikora – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – + 1’11.653
17- Manuel Hernandez – Dialen Motorsports Russia – Honda CBR 1000RR – + 1’16.238
18- Stefan Schrammel – PSV Wels – BMW S1000RR – + 1’16.336
19- Branko Srdanov – Brandko Srdanov – Yamaha YZF R1 – + 1’21.444
20- Kevin Wahr – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR – + 1’22.464
21- Andrey Martsevich – Vector Racing Team – Honda CBR 1000RR – + 1’41.018
Po vítězství v prvním závodě dokázal dvojnásobný šampion z let 2007 a 2008 (na Hondě) vyhrát i druhý dnešní závod na okruhu EuroSpeedway Lausitz. 35-letý jezdec z rakouského Eggendorfu vyhrál druhý závod systémem start - cíl a vede tak šampionát se ziskem maximálního počtu bodů 50. Jezdec z PP - Dario Giuseppetti (D/Ducati) získal dnes dvě druhá místa a to znamená, že je největším soupeřem Bauera. Když musel pro ojeté pneumatiky celkem bez boje opustit boj o 3. místo Damian Cudlin (D/BMW) a propadl se až na pozici 8., tak se o poslední místo na stupních vítězů rozpoutal obrovský boj, který nakonec vyhrál obhájce titulu Karl Muggeridge (AUS/Honda) před Matějem Smržem (CZ/KTM), Michaelem Ransederem (A/BMW) a Stefanem Nebelem (D/KTM).

IDM - EuroSpeedway, SBK 2. jízda

01- Martin Bauer – Motorex KTM Superbike Team – KTM RC8R – 18 kol za 30:06,749
02- Dario Giuseppetti – Technogym Team powered by Hertrampf – Ducati 1098R – + 1.831