Zdecimované pole Moto2

První volný trénink Moto2 provázela řada pádů, které nejvíce postihly Itala Simone Corsiho a Ratthaparka Wilairota z Thajska. Oba dva tak musí bohužel "zapomenout" na start v nedělním závodě.

Zdecimované pole Moto2
První volný trénink Moto2 provázelo řada pádů. Nejvíce byli postiženi Ratthapark Wilairot a Simone Corsi. Oba dva tak v nedělním závodě na Phillip Islandu nebudou na startu. Na australském asfaltu se ale ocitli i Marc Marquez, Xavier Simeon, Yonny Hernandez a Stefan Bradl.
Vše začal právě lídr šampionátu Marquez, který poslal svůj Suter do kačírku. Když byla motorka konečně spravená, tak se Španěl vrátil před koncem tréninku znovu na trať a opět havaroval.

Při vysoké rychlosti trefil Marquez v jedné zatáčce pomalu jedoucího Wilairota. Snažil se mu sice vyhnout, ale nepodařilo se mu to. Oba dva hodně tvrdě havarovali a Wilairot musel být transportován vrtulníkem do nemocnice. Dle prvních zpráv nemá sice nic zlomeného, ale má krevní podlitiny na levém koleni a poraněná záda. Přesto musel zůstat na pozorování v nemocnici. Obě motorky byly kompletně zničeny, zranění Marqueze není naštěstí nijak vážné. 

Ve výjezdu ze startovní zatáčky pak havaroval při velké rychlosti Ital Simone Corsi a "doletěl" přes asfalt až do druhé zatáčky. Byl dopraven do Medical Centra. Ačkoliv jeho tým Ioda Racing Project nedal k dispozici žádné údaje o Corsiho zranění, tak se pátý muž aktuální tabulky MS kubatury Moto2 odpoledního tréninku nezúčastnil.

Simeon, Hernandez a Bradl, kteří rovněž spadli kvůli podklouznutí předních kol svých motocyklů, zůstali nezraněni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 4.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist