Wilairota nahradí u Gresiniho Warokorn

V týmu Thai Honda PTT Gresini Moto2 pojede od závodu v Indianapolis Thitipong Warokorn, který s okamžitou platností nahradí Ratthaparka Wilairota. Wilairot ve středu oznámil ukončení závodní kariéry s tím, že bude pokračovat na pozici trenéra.

Wilairota nahradí u Gresiniho Warokorn
Ratthapark Wilairot byl prvním thajským závodníkem v mistrovství světa silničních motocyklů, když jel v roce 2006 svůj vůbec první závod čtvrtlitrové kubatury v japonské Motegi a ihned bodoval desátým místem v cíli. Od roku 2007 už byl pravidelným závodníkem seriálu Grand Prix.

Nejlepší umístění zaznamenal Wilairot v letech 2008 a 2009, když v celkovém hodnocení kubatury do 250ccm obsadil třinácté místo. V letošním roce thajský závodník vůbec nebodoval, což bude také jeden z hlavních důvodů avizovaných změn u Gresiniho stáje.
Do nové posily Thitiponga Warokorna vkládá Honda velké naděje. „Jsme si jisti, že je Thitipong na novou výzvu připraven. Jednou může být chloubou Thajska,“ uvedl pro Bangkok Post prezident AP Hondy Chiaki Sato. „Co se týče Ratthaparka, nastal čas jít dál. Věříme, že s jeho zkušenostmi z něho bude dobrý kouč.“

Čtyřiadvacetiletý Thitipong Warokorn má praxi z thajských motocyklových šampionátů, kde v roce 2010 vyhrál titul v třídě SuperBike 1000 SB1 a loni byl v třídě Supersport 600 v mistrovství Asie celkově dvanáctý. Thajský jezdec absolvuje světovou premiéru v polovině srpna závodem Moto2 v Indianapolis.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist