Wilairot přechodně mnichem

Zimní přestávky využil thajský jezdec Ratthapark Wilairot k tomu, aby splnil jednu z tradic budhistického náboženství a stal se aspoň jednou během svého života na této zemi mnichem.

Wilairot přechodně mnichem
Tradice asijských zemí s budhistickým náboženstvím hovoří o tom, že skoro každý občan by se měl aspoň jednou za svůj život na této zemi stát přechodně budhistickým mnichem a to v monzumovém období na dva týdny až tři měsíce. Tuto tradici nechtěl pochopitelně porušit ani motocyklový jezdec týmu Stop&Go Honda, Ratthapark Wilairot, který má za sebou velmi těžké období posledních 12 měsíců, kdy mu vloni v období Vánoc nejdříve umřel jeho otec, později byl přímým účastníkem dopravní nehody na motocyklu při které zahynul jeho nejlepší přítel a konečně při Grand Prix Austrálie ho doslova svou nepozorností srazil z motocyklu Marc Marquez už po skončení tréninku a vyvěšení šachovnicového praporku.
       
Wilairot se podrobil celé přijímací proceduře: nechal si ostříhat vlasy a obočí, oblékl se do bílého na znamení čistoty a potom byl v klášteře přijat za mnicha.

Wilairot řekl po skončení celého přijímacího ceremoniálu: "Nastal důležitý okamžik v mém životě. Jsem na cestě najít pomocí meditace sám sebe a zapomenout na okamžiky konce roku 2010 a především roku 2011. Všechny tyto okamžiky chci nechat za sebou a začít svůj nový život. Jsem připraven podrobit se během následujících týdnů všem povinnostem a zákonům, které vyplývají z mnišského života".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist