Ve Valencii byl nejrychlejší Thomas Lüthi

Začátkem týdne absolvovaly některé týmy nižších kubatur motocyklového šampionátu neoficiální test ve Valencii, kde byli jezdci jako Nicolas Terol, Jordi Torres, Luis Salom, Maverick Viňales, Thomas Lüthi, Anthony West, Alex De Angelis, Luis Rossi, Sam Lowes, Luca Marini, Juanfran Guevara a Livio Loi.

Ve Valencii byl nejrychlejší Thomas Lüthi
Počasí nebylo nejlepší, protože v pondělí po obědě začalo silně foukat a mrholit. Nejrychlejším jezdcem třídy Moto2 byl Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s časem 1´34,970 sekundy.

Švýcar zahájil přípravu na sezonu 2014 velmi dobrým způsobem, když do Valencie přijel v pozici nejrychlejšího jezdce dvoudenní zkušební mise v Jerezu. „Po Jerezu, kde jsme zaznamenali velmi dobrý test, jsme měli pár dalších věcí k vyzkoušení a bylo důležité přijet na nový okruh a testovat tam znovu motocykl 2014. Okamžitě jsem byl rychlý a to bylo rozhodující,“ uvedl Thomas Lüthi.

Ohledně změn u modelu 2014, Lüthi dodal: „Je tam nový rám, komplet nová motorka. Musíme teď najít řešení pro ideální nastavení, takže jsem si s tím docela pohráli. Je to závodní motorka a chceme nadále pokračovat v jejím vývoji, abychom ji měli plně konkurenceschopnou pro první závod 2014 v Kataru.“
Právě Valencie byla letos v únoru místem, kde si Thomas Lüthi v testu vážně zranil ruku poté, co do něj narazil Thajec Ratthapark Wilairot. Následovalo několik operací a začátek sezony strávený mimo závodní dráhu. „Teď potřebuji na operaci, kde mi vyjmou šrouby. Potřebuji to doléčit a začít co nejdřív s tréninkem. Pravou stranu nemám od nehody stejně silnou jak tu levou, takže mě v zimě ještě čeká hodně práce,“ dodal Thomas Lüthi.

Druhým časem test uzavřel Alex De Angelis (Tasca Racing) jemuž se kolo ve Valencii podařilo zajet za 1´35,200 sekundy a byl tak Švýcaru Lüthimu nejblíž.

Na dráze byli také oba jezdci týmu Mapfre Aspar Jordi Torres a Nicolas Terol. Španěl Torres zajel celkem devětatřicet kol s nejlepším časem 1´35,300 sekundy, čímž překonal svůj osobní rekord na tomto okruhu. „Dnes to nebyl dlouhý test, ale mám z něho dobrý pocit,“ uvedl Torres. „Srovnávali jsme data z Jerezu s daty, které jsme získali tady ve Valencii a rovněž jsme plánovali najet nějaké kilometry na novém podvozku. Počasí bylo ale proti, takže jsme k tomu nakonec nedostali šanci.“
Ve Valencii také testovali oba jezdci stáje Pons Racing Tuenti HP 40 Maverick Viňales a Luis Salom. Tým časy nezveřejnil, ale podle jejich vyjádření probíhá adaptace těžším motocyklům třídy Moto2 dobře. Na španělskou dvojici nováčků ještě čeká test v Almerii, který absolvují příští týden čímž definitivně uzavřou letošní sezonu.

„Kalex se mi líbí čím dál tím víc. Do Valencie jsme přijeli po dvou dnech strávených v Jerezu a při každém výjezdu se zlepšuji, za což bych rád poděkoval týmu, který mi hodně pomáhá v přizpůsobení se novým podmínkám,“ uvedl Maverick Viňales, který najel kolem 86 kol.

Luis Salom k testu dodal: „Postupně si zvykám na novou kubaturu, těžší a výkonnější motocykl Kalex, na němž se už cítím mnohem pohodlněji. S týmem jsme provedli několik změn, které teď fungují velmi dobře a nyní nás čeká poslední test v Almerii.“
V nižší kubatuře měl tým Aspar na dráze dva jezdce Juanfrana Guevaru a Luca Mariniho. Každý z těchto dvou závodníků má pro rok 2014 jiné plány, protože Španěl Guevara pojede s týmem Aspar v mistrovství světa třídu Moto3, ale Ital Marini bude jezdcem také týmu Aspar ve španělském motocyklovém šampionátu CEV.

„Byl jsem moc rád, že jsem dnes mohl poprvé testovat a přitom poznat svůj nový tým,“ uvedl Juanfran Guevara. „Jízdu s motocyklem Kalex-KTM jsem si užíval a rovněž spolupráce s týmem je bezvadná, protože to jsou velcí profesionálové. Jsem moc rád, že jsem u tohoto týmu, kde se mi dostalo tak vřelého přijetí a už se těším na únorové testy 2014.“

Ital Luca Marini byl po testech nového motocyklu Kalex-KTM rovněž spokojený, když uvedl: „Nová motorka se mi opravdu líbí. Můžu říct, že má velký potenciál a snadno se mi s ní jezdilo. Během dne jsem se seznamoval s týmem a podařilo se nám udělat výrazná zlepšení. Byl to pozitivní test před cestou do Jerezu, kde nastoupím do finálního podniku seriálu CEV.“
Test Moto2 – Valencie (neoficiální)

01- Thomas Lüthi – Interwetten Paddock Moto2 – Suter MMX2 – 1’34,970
02- Alex De Angelis – Tasca Racing – Suter MMX2 – 1’35,200
03- Jordi Torres – MAPFRE Aspar Team Moto2 – Suter MMX2 – 1’35,300
04- Nicolas Terol – MAPFRE Aspar Team Moto2 – Suter MMX2 – 1’35,400
05- Sam Lowes – Team Speed Up – Speed Up SF14 – 1’36,000
06- Alessandro Nocco – Team Speed Up – Speed Up SF14 – 1’37,900

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist