VDS Racing potvrdil Miku Kallia

Finský ex-pilot MotoGP Mika Kallio podepsal smlouvu s belgickým týmem VDS Racing a pojede za tento tým sezónu 2011 s motocyklem Suter MMX v kubatuře Moto2. Kallio bude už dnes tento motocykl testovat ve Valencii.

VDS Racing potvrdil Miku Kallia
Fin Mika Kallio pojede po letošní hodně špatné sezóně v MotoGP za tým Pramac Ducati (pouhých 43 bodů ze 16 závodů a nejlépe 7. v Jerezu) v nové sezóně 2011 kubaturu Moto2 v belgické stáji Marc VDS Team s motocyklem Suter MMX jako stájový spolujezdec Brita Scotta Reddinga. A už dnes tento Fin testuje ve Valencii.

"Myslím, si, že Marc VDS bude pro mě ten nejlepší tým, ačkoliv jsem jednal i s jinými. Výsledky tohoto týmu ve druhé polovině sezóny byly totiž velmi dobré a jsem plný optimismu do příští sezóny", řekl Mika Kallio.


Fin má jistě - po letošní své druhé sezóně v MotoGP - hodně co napravovat na svém jméně, Tak jako někteří jezdci před ním (Elias, De Angelis, Canepa) si nedokázal pojistit své místo v MotoGP na rok 2011 a musí se tedy - přechodně? - spokojit s Moto2. To ovšem na třeba na rozdíl od Eliase vidí jako šanci: "Hodně to bere jako krok zpět, já si ale myslím, že to v mé další kariéře je pro mě obrovská šance. Vím totiž, že mohu zase zaútočit úplně zepředu. Marc VDS je sportu upsaný a v budoucnosti chtějí vstoupit do MotoGP. A já bych chtěl být u toho. Mám totiž v MotoGP ještě několik otevřených účtů...! Nyní se ale musím naučit především vyjít se Suterem MMX", říká ke svému přestupu Mika Kallio.

Týmový manažér Michael Bartholemy (ex-Kawasaki MotoGP) je velmi rád, že smlouva s Finem byla podepsána: "Jsme hrozně rádi, že jsme získali tak výborného jezdce, jakým je Mika. Se svými zkušenostmi nás jistě posune opět o krok dále. Má přece za sebou skvělou závodní bilanci v Grand Prix (12x vítěz závodů Grand Prix - 7 - 125, 5 - 250 a majitel celkem 33 podiových umístění - 23 - 125, 10 - 250) a jeho zkušenosti jistě pomohou i Scottu Reddingovi".


Týmový majitel Marc van der Straten rovněž věří, že získáním Kallia se celý tým ještě více zviditelní: "Mika je odhodlán bojovat a proto je pro nás tou nejlepší volbou. Dnes má 28 let a poprvé pojede na našem motocyklu. Jsem si jistý, že nebude dlouho trvat a motocykl bude mít plně pod kontrolou".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist