V Jerezu zajel nejrychleji Bagnaia s Canetem

Ve čtvrtek jeli na jihošpanělském okruhu jezdci nižších kubatur mistrovství světa první privátní test v rámci předsezonní přípravy na rok 2018. Většina testujících byla z prostředí Moto2, jen šest jich bylo z třídy Moto3. V šestistovkách byl nejrychlejší italský závodník Francesco Bagnaia, Španěl Aron Canet byl nejrychlejším jezdcem Moto3. Příští týden budou v Jerezu testovat některé z týmu MotoGP.

Nováček roku 2017 Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) byl v prvním testu nejrychlejší s časem 1'41,873 sekundy. Na druhé pozici je Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který část dne vedl, ale nakonec mu na prvního scházely tři desetiny. Třetím jezdcem v pořadí je Portugalec Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), který s KTM zvládl šestasedmdesát kol s maximem 1'42,314 sekundy. Časy do pátého místa zajel Luca Marini (SKY Racing Team VR46) a Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), jehož ztráta na prvního představuje šest desetin.

Z nováčků Moto2 je nejrychlejší Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS) s čtrnáctým časem 1'43,270 sekundy. Brazilec Eric Granado (Forward Racing Team) je dvaadvacátý, Bo Bendsneyder (Tech 3 Racing) třiadvacátý a Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) je s časem 1'43,990 sekundy na čtyřiadvacáté pozici. Jezdci přicházející z MotoGP Sam Lowes (CGBM Evolution) a Hector Barbera (Pons HP 40) zajeli v pořadí desátý a patnáctý čas.

Z jezdců Moto3 zajel nejrychleji Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), jehož maximum na kolo je na hodnotě 1'46,012 sekundy. Druhý v pořadí je Tony Arbolino (Marinelli Rivacold Snipers), třetí Nakarin Atiratphuvapat (Honda Team Asia) a čtvrtý Kaito Toba (Honda Team Asia). Na jihu Španělska testují také dva Turci z prostředí Red Bull Rookies Cupu a juniorského mistrovství světa FIM CEV REPSOL Can Öncü a Deniz Öncü (Ajo Motorsport).