V Indy definitivně bez Abaji

Český jezdec Karel Abraham nedostal od hlavního lékaře závodu souhlas k účasti v sobotním tréninku

V Indy definitivně bez Abaji
Pád v brněnské kvalifikaci znamenal pro českého jezdce Karla Abrahama nejen nedobrovolné vynechání domácího závodu na Masarykově okruhu před 14 dny, ale celkem nečekaně i pouhý "výlet" do USA, neboť po pátečním volném tréninku musel navštívit 20-letý brněnský jezdec znovu nemocnici a ačkoliv všechna speciální vyšetření dopadla dobře, tak se jezdec českého týmu Cardion AB Motoracing s motocyklem FTR ve volném sobotním tréninku a ani později v kvalifikaci bohužel neobjevil.

Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB nedostal v sobotu souhlas od hlavního lékaře závodu s další účastí na GP Indianapolis. Přitom promotér šampionátu společnost Dorna Sports i komise pro bezpečnost a IRTA s jeho startem alespoň ve druhém dopolední volném tréninku souhlasili s tím, že si Karel může vyzkoušet, jak na tom bude. Jenže rozhodnutí lékaře bylo konečně, a tak se dvacetiletý brněnský jezdec musel se startem rozloučit. Nepomohly ani výsledky vyšetření v místní nemocnici, které absolvoval po pátečním tréninku a které žádné zranění nepotvrdilo.


"Jsem z jednání amerických lékařů naštvaný a zklamaný. Kája absolvoval ještě v pátek večer osmihodinové vyšetření v nemocnici včetně magnetické rezonance. Vše bylo v pořádku. Ale otřes mozku, který utrpěl, může působit problémy, které měl. Proto jsme se domluvili a souhlasili s tím Dorna, IRTA a komise pro bezpečnost, že si vyzkouší druhý volný trénink a uvidí, jak se bude cítit. Jenže před jeho začátkem hlavní lékař řekl, že Káju na trať nepustí. Nic nepomohlo, že měl za sebou vyšetření v nemocnici v Indianapolis včetně magnetické rezonance, a že ho všichni žádali, ať Kájovi umožní druhý trénink. Všechno marné. Takže příště se klidně může stát, že jezdec sice bude zraněný, ale raději na vyšetření nepůjde, aby mohl závodit. A to může skončit špatně. Příští týden pokračuje šampionát silničních motocyklů v italském Misanu a Kája zkusí, jak na tom bude. Zda bude schopný jet, se ukáže, až si sedne na motocykl a opět se maximálně zkoncentruje na jízdu. Normálně je v pohodě. Po bezvědomí může tento stav ale trvat až pět týdnů. Uvidíme tedy za týden“,
řekl otec a majitel týmu Cardion AB Karel Abraham st.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.67
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist