Tom Lüthi: Cíl na rok 2013 - Top 3

Týmový šéf Interwettenu Daniel M. Epp má pro svého švýcarského pilota Thomase Lüthiho na rok 2013 úplně jasný cíl: Exmistr světa 125-tek by měl skončit mezi nejlepšími třemi jezdci kubatury Moto2 a potom odejít do královské kubatury MotoGP.

Tom Lüthi: Cíl na rok 2013 - Top 3

"Náš cíl pro Toma Lüthiho do příští sezony je úplně jasný", říká týmový majitel Interwettenu Daniel M. Epp a hned ho definuje: "Tom musí skončit v sezoně 2013 v kubatuře Moto2 v MS do třetího místa a potom přestoupit do královské kubatury MotoGP".

Lüthi, který jezdí v prostřední kubatuře Grand Prix už šest roků, a má na svém kontě celkem dvě vítězství (Sepang 2011, Le Mans 2012) a dalších 15 podiových umístění, propásl třetí místo v celkovém pořadí MS 2012 proti Andreovi Iannonemu o pouhé 3 body. Jinak skončil Lüthi v konečném hodnocení Moto2 během tří roků existence této kubatury vždy v Top-5.
Lüthi nyní převezme u firmy Suter Racing Technology po mistru světa Marcovi Márquezovi pozici jezdce číslo "1" a motocykl MMX2 bude postaven na míru 25-letého Švýcara.

Od roku 2006 je rakouská internetová sázková kancelář Interwetten jako co-sponzor u Toma Lüthiho v GP-týmu Daniela M. Eppa, od sezony 2009 potom jako hlavní sponzor. Mezitím financovali Rakušané v roce 2010 také tým MotoGP-Honda pana Eppa, za který jezdil mistr světa  kubatury do 250-ccm Japonec Hiroshi Aoyama.

2013 se k týmu přidá i německý jezdec z Red-Bull-Rookie Philipp Öttl (16). Čtvrtý jezdec juniorského seriálu pojede v MS Moto3 bike Kalex-KTM, když hned při svém debutu v GP při finále 2012 ve Valencii dojel na výborném 9. místě.

Tým Moto3/125 ccm byl v posledních sezonách samostatný a vedl ho manažer Terrell Thien. V sezoně 2012 jel v týmu Niklas Ajo, pod názvem TT-Motions-Event-Team a mladý horkokrevný Fin měl k dispozici tovární motocykl KTM.

V blízké budoucnosti budou opět týmy Moto2 (patří Eppově firmě Paddock GP Racing) a závodní stáj Moto3 od Thiena spojeni velmi těsně, Epp pak bude hlavním manažerem obou částí této stáje. Jmenovaný Švýcar se také zasloužil o příchod Öttla - dostal smlouvu na 2 roky.
V minulosti už jednou předal Epp svůj tým Moto2 právě Thienovi - v době závodění Aoyamy v MotoGP - a před rokem si ho zase vzal nazpět.

"Náš projekt Moto3 není časově omezen. Pro Philippa nemáme v prvním roce jeho závodění v GP žádné konkrétní cíle. Má se učit, učit, učit. Samozřejmě budeme rádi, pokud dojede Phillipp co nejčastěji v bodech. Ale dáme mu dostatek času a prostoru", vysvětluje Epp.

Interwetten nebude jako sponzor zastoupen na Öttlově biku: "Philipp si přinese vlastní sponzory z roku 2012. U Toma se ale po sponzorské záležitosti nebude měnit vůbec nic. Budget je po finanční stránce zajištěn, ačkoliv nejsou ještě podepsány všechny smlouvy", má jasnou představu Daniel M. Epp.

A v roce 2014 by měl následovat už dlouho avizovaný přestup mistra světa stopětadvacítek z roku 2005 Thomase Lüthiho do královské kubatury.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist