Testy nižších kubatur pokračovaly druhým dnem

Privátní testy týmů tříd Moto2 a Moto3 pokračovaly ve čtvrtek druhým dnem. Počasí ale testujícím jezdcům nepřálo, protože během dne pršelo. Jen šest kol zajel Jonas Folger, který byl nakonec s časem 1'45,773 sekundy nejrychlejší. Z jezdců třídy Moto3 zajel nejrychleji nováček Jorge Martin na Mahindře.

Třída - Moto2

Německý závodník Jonas Folger (AGR Team) toho dnes v sedle stroje Kalex příliš nenajezdil, ale s časem na kolo 1'45,773 sekundy byl nejrychlejším jezdcem šestistovek, když v šestém kole zajel své maximum a začalo pršet.

Druhým nejrychlejším byl ve čtvrtek Azlan Shah (Idemitsu Honda Team Asia), ale Malajec už ztrácel dvě sekundy. Třetí čas v pořadí zaznamenal Japonec Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) a ve srovnání s Folgerem byl pomalejší o 2,074 sekundy.

Mistr světa Esteve Rabat (Team Estrella Galicia Marc VDS) zajel šestý čas a mistr světa třídy Moto3 Alex Márquez (Team Estrella Galicia Marc VDS) byl osmý.

Test pokračuje třetím a závěrečným dnem v pátek od deseti do šesti večer. Týmy pak zamíří do Valencie, kde mají od pondělí další, tentokrát dvoudenní privátní test.

Třída – Moto3

Z jezdců nejnižší kubatury zajel za proměnlivých podmínek nejlepší čas dne nováček Jorge Martin (Mapfre Aspar Moto3), jehož maximum je na hodnotě 1'52,228 sekundy. Vítěz letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu byl v sedle Mahindry rychlejší o 0,047 sekundy než druhý v pořadí Francesco Bagnaia (Mapfre Aspar Moto3). Oba jezdci týmu Aspar najeli každý po jednapadesáti kolech, takže i za nepříznivých podmínek rozhodně nezaháleli.

Třetí je s časem 1'53,598 sekundy Jakub Kornfeil (SIC Racing Team), šestý čas zajel Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo). Oba závodí s motocykly KTM. Nejrychlejší jezdec na stroji Honda byl pátý Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold).

Test pokračuje v pátek třetím dnem. Týmy pak zamíří do Valencie, kde je další privátní test v termínu 17.-18.listopadu.