Testy Moto2 a Moto3 ve Valencii

Stejně jako celý závodní víkend limitovalo počasí i dnešní testy na okruhu Ricarda Torma kubatur Moto2 a Moto3 a tak jezdecká aktivita na trati byla hodně malá.

Testy Moto2 a Moto3 ve Valencii
S velkým zájmem očekávaný první trénink nových motocyklů Moto3 byl ovlivněn hodně špatným počasím, když bylo zamračeno, zima a také občas pršelo.

Moto3

"Rookie of the Year" v kubatuře do 125 ccm, Maverick Viñales, měl k dispozici od svého týmu BQR motocykl Honda, zatímco tým samotný se doposud nerozhodl, s jakým motocyklem vlastně do příští sezóny vyjede. Luis Salom (RW Racing Team) objel dnes pouze několik kol.
Japonský jezdec Kenta Fujii, který pojede za tým Technomag-CIP s motocyklem TSR-Honda objel několik okruhů, stejně jako německý jezdec Toni Finsterbusch, jedoucí na Hondě za tým MZ Racing.
Testoval i mladý Francouz Alan Techer, kterého známe ze závodů Red Bull Rookies Cupu, kde skončil celkově na 3. místě.
Portugalec Miguel Oliveira byl rovněž přítomen se svým novým týmem Monlau Competición, na trať ale nevyjel.

Moto2


V kubatuře Moto2 objel svá první kola vicemistr světa 125 ccm Johann Zarco s motocyklem MotoBi svého nového týmu JiR, stejně jako jeho nový týmový kolega, teprve 16-letý Brazilec  Eric Granado, který přichází ze španělského šampionátu 125 ccm.
S motocyklem MZ testoval Němec Jonas Folger, který chce v roce 2012 naskočit do Moto2 a hned si připsal na své konto lehký pád. Druhý motocykl MZ/FTR pak jezdil Australan Anthony West.
Nové motocykly Kalex testovali oba jezdci týmu Marc VDS Racing Brit Scott Redding a Fin Mika Kallio. Tento tým vyměnil dosavadní švýcarské Sutery za německé Kalexy.
Stejný motocykl pojede i španělský jezdec Esteve "Tito" Rabat, který podepsal na příští sezónu u týmu HP40 manažéra Sita Ponse.

Za tým Forward Racing jezdil dnes na okruhu Alex de Angelis, který vyměnil MotoBi za Suter.

Přítomni byli i Nico Terol (Aspar) či Bradley Smith (Tech 3), na trať ale nevyjeli. A na okruh kvůli počasí nevyjeli ani Toni Elías či Gino Rea, pro které byly připraveny motocykly Moriwaki MD600 stáje Fausta Gresiniho.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist