Technomag CIP je kompletní - přišel Roberto Rolfo

Dva jezdce v Moto2 a dva v Moto3 bude mít v příští sezóně francouzská stáj Technomag CIP. Ke Švýcarovi Aegerterovi přišel do kubatury Moto2 jako dvojka zkušený Ital Roberto Rolfo. O kubaturu níž, v Moto3 pojedou Japonec Fuji a Francouz Techer.

Technomag CIP je kompletní - přišel Roberto Rolfo
Tým Francouze Alaina Broneca Technomag CIP vstupoval do této sezóny s velkými ambicemi. Angažoval místo tragicky zahynulého Japonce Shoye Tomizawy mistra světa supersportů Kenana Sofuogla, ale ten byl největším zklamáním této sezóny kubatury Moto2 a v týmu mu také nebyla obnovena smlouva. Jeho mladší týmový kolega Dominique Aegerter ze Švýcarska totiž skončil v celkovém hodnocení šampionátu Moto2 v Top-10 na skvělém osmém místě.
Pro příští sezónu angažoval tento tým zkušeného Itala Roberta Rolfa (31 let). Ten jezdil Moto2 v sezóně 2010 za tým Italtrans a kromě podia na Sachsenringu dokázal v Sepangu závod vyhrát! Kromě toho byl Rolfo  v "nulté" sezóně Moto2 2009 testovacím jezdcem továrny Suter.
V letošním roce závodil vicemistr světa dvěstěpadesátek z roku 2003 v superbikovém šampionátu za tým Pedercini Kawasaki, s hodně podřadnou technikou se mu ale vůbec nedařilo a celkově skončil jako předposlení (18.) z 19 stabilních pilotů WSBK, když za sebou nechal pouze týmového kolegu Marka Aitchisona. Přitom ani jednou se tento velmi sympatický Ital neumístil v Top-10.
V nové kubatuře Moto3 pojede za tento francouzský tým domácí jezdec Alan Techer, třetí z letošního Red Bull Rookies Cupu.
Jeho týmovým spolujezdcem bude letošní japonský šampion kubatury J-GP3 Kenta Fuji, syn majitele a zakladatele továrny TSR. Oba dva mladíci pojedou na speciálech TSR-Honda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist