Takaaki Nakagami ve stopě po Shoyovi Tomizawovi?

Byl rozhodně překvapením GP v Kataru; doposud se totiž svými výsledky Japonec Takaaki Nakagami nijak nezapsal do podvědomí fanoušků.

Takaaki Nakagami ve stopě po Shoyovi Tomizawovi?
Dvakrát to může být náhoda, potřetí ale už potvrzení. To je staré lidové pořekadlo, a platí i pro tohoto Japonce. Takaaki Nakagami druhý v prvním volném tréninku v Kataru, nejrychlejší ve druhé a ve třetím tréninku Moto2. Druhý v kvalifikaci, nejrychlejší ve Warm-upu, třetí v závodě. Jedno je jisté: Na 21-letého Japonce z Chiby - zajímavé, že z tohoto japonského města pochází velká většina skvělých motocyklových závodníků ze země "Vycházejícího slunce" - se letos musíme zaměřit a nezpouštět ho z očí.

Japonský talent začíná nyní svou čtvrtou sezónu v GP, dvě odzávodil v "malorážkách": 2008-24., 2009-16.; vloni pak v Moto2-15. Nejlepším jeho umístěním bylo loňské 5. místo z Jerezu, kromě toho byl odmávnut šachovnicovým praporkem jako 6. v Barceloně.
Do poloviny závodu vedl Nakagami z italského týmu Italtrans závod Moto2v Kataru, potom už ale nestačil držet tempo Pola Espargara a Scotta Reddinga. Ve svém 52. závodě Grand Prix se poprvé směl jako třetí v cíli postavit na stupně vítězů, tedy nezapomenutelný okamžik pro každého, komu se to podaří.

Nakagami věděl dopředu, že to bude pneumatikový poker: "Bylo mně jasné, že přijdou vibrace, jakmile budou pneumatiky ojeté. Plán byl jasný, pokusit se získat dostatečný náskok a závodit o první místo". Nakagami hodně riskoval, prohrál sice, ale přesto mohl být na sebe hrdý. 

Pro odborníky to ale zase tak velké překvapení nebylo, neboť Nakagami byl rychlý nejen v katarských trénincích, nýbrž i v předchozích zimních testech. To, že je nyní schopen závodit s absolutní elitou, má určitě velkou zásluhu i šasí Kalex 2013.
Nakagami je tak prvním Japoncem, který se postavil na stupně vítězů po hodně dlouhé době: V září 2010 tragicky havaroval v Misanu Shoya Tomizawa, historicky první vítěz závodu Grand Prix MS-Moto2 a druhý v Jerezu 2010. A na stupních také ještě stál Yuki Takahashi: 2010-vítěz v Katalánsku, druhý v Brně a 2011 třetí v Estorilu a druhý v Le Mans. Podaří se Nakagamimu vyhrát letos závod MS-Moto2, jako předtím Tomizawovi nebo Takahashimu? Myslím si, že ano!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist