Tady Okada týmovým manažerem

Překvapením pondělních testů Moto2 byl určitě vstup zbrusu nového týmu "Honda Racing Asia Team Tady", který se představil na okruhu Ricarda Torma s motocyklem Moriwaki a který koučovala japonská motocyklová legenda Tady Okada.

Tady Okada týmovým manažerem
Ex-pilot GP Tadayuki Okada bude v roce 2013 manažerem nového týmu Moto2-Team «Honda Asia Team Tady». Jeho cíl je jasný, dostat do šampionátu Grand Prix více japonských jezdců.

"Jsem velmi rád, že mohu oznámit účinkování mého nového týmu «Honda Asia Team Tady» s jedním japonským jezdcem v mistrovství světa 2013", oznámil Japonec.

Ve spolupráci s «Two Wheels Motor Racing», promotérem Asijského motocyklového mistrovství a s pomocí Hondy chce Okada prosadit do praxe, vybudovat odrazový můstek pro asijské talenty. Tým bude exkluzivně spolupracovat s Moriwaki, aby na startu sezony 2013 přivedl na startovní rošt konkurence schopný motocykl.
Yuki Takahashi sice směl testovat tento bike Moriwaki už při pondělních testech ve Valencii, defitivní volba jezdce ale bude oznámena teprve koncem listopadu.

Jelikož se v posledních rocích objevovalo v šampionátu stále méně a méně japonských jezdců a už vůbec bez možnosti slavit velké úspěchy, chce Okada nyní svým krajanům pomoci dosáhnout na jejich cíle v mistrovství světa:
"Když jsem začal závodit ve svých 18 rocích, tak jsem vždy snil o tom, že budu pilotem GP a mistrem světa. V roce 1993 jsem dostal šanci závodit s Hondou v mistrovství světa. To změnilo celý můj život. Ačkoliv jsem během osmi roků závodění nedosáhl na titul mistra světa, tak jsem se v roce 1997 stal v kubatuře do 500 ccm vicemistrem světa, což byl a je nejlepším výsledek Japonce v této kubatuře. Všechny mé zkušenosti, které jsem jako jezdec nasbíral v závodech Grand Prix a v superbikovém mistrovství světa, stejně jako týmový manažer v britském šampionátu superbiků, chci využít a pomoci mladým japonským talentům, kteří sní o titulu mistra světa, aby se jim v praxi splnil". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist