Světová premiéra Miroslava Popova v třídě Moto2

Tým Montáže Brož Racing nastoupil k domácí Grand Prix České republiky v Brně s jezdcem Miroslavem Popovem s nímž letos absolvují mezinárodní mistrovství Španělska CEV v kategorii Moto2. Nedělní klání sice Popov po kontaktu s dalším jezdcem nedokončil, ale další příležitost má český tým v Misanu, kde pojedou znovu na divokou kartu.

Světová premiéra Miroslava Popova v třídě Moto2
Náš tým se tohoto podniku zúčastnil na divokou kartu s jezdcem #59 Mírou Popovem. Účast jsme pojali jako možnost seznámení se Míry s prostředím Moto2 v mistrovství světa a získání další zkušeností pro jeho kariéru ve třídě Moto2. Je nutno si uvědomit, že Míra jede ve třídě Moto2 první sezónu, která je poznamenána i několika zraněními a Míra se teprve seznamuje s technikou Moto2 a prostředím závodů v této třídě.

Ještě před vyjetím do prvního tréninku jsme museli opustit Mírovo stále číslo a prohodit mezi sebou obě číslice. Číslo 95 je obsazeno a dostali jsme číslo 59.

V pátečním prvním volném tréninku jsme měli v prvním kole technický problém se zadní brzdou. V tomto tréninku Míra objel jen pět kol a trénink ukončil s časem 2´08,155 sekundy. Vzhledem k malému počtu odjetých kol, jsme brali tento trénink pouze jako seznamovací.
Do druhého volného tréninku jsme připravili několik změn v nastavení motorky, ale před tréninkem začalo pršet, takže jsme nastavení museli kompletně změnit na mokré. V průběhu tréninku trať osychala a v závěru se jelo již na suchých pneumatikách a se suchým nastavením. Pro nás tento trénink přinesl zkušenost na mokru, kdy se Míra pohyboval v horní polovině tabulky časů. V závěru tréninku jsme museli motorku opět přestavět na suché nastavení a Míra zajel čas 2´08,823 sekundy.

Do třetího volného tréninku, který se jel v sobotu dopoledne, jsme provedli opět další změny v nastavení motocyklu, což se projevilo v zlepšení Mírova času na 2´06,921 sekundy. V sobotní odpolední kvalifikaci Míra tento čas dále vylepšil na 2´05,210 sekundy. V tomto tréninku nás opět provázela smůla, protože na motoru praskl senzor tlaku oleje a olej začal unikat z motoru. Motor včetně příslušenství (senzory a čidla), jsou součástí dodávky dílů, které dostáváme přímo na místě od IRTA/ DORNA. Čidlo jsme měli k dispozici vlastní, z našeho skladu dílů, takže jsme provedli rychlou opravu a Míra mohl pokračovat v tréninku. Díky této závadě ale Míra objel pouze třináct kol.
Nedělní program byl zahájen zahřívacím tréninkem v němž Míra opět zrychlil a dosáhl času 2´04,937 sekundy. Vyvrcholením celého závodního víkendu v Brně byl samotný závod. Míra startoval z pětatřicáté pozice a po prvním kole už jel sedmadvacátý. V následujících kolech se Míra pohyboval kolem osmadvacáté pozice. V devátém kole pak bohužel po souboji s Mulhauserem následoval pád … .

V tomto závodním víkendu jsme si splnili naše cíle a Míra měl možnost získat další zkušenosti z prostředí Moto2. Nyní nás čeká návrat do španělského mistrovství CEV. V závěru měsíce srpna máme test v Navaře a v termínu 5. až 7.září 2014 závod v Navaře. Po tomto závodě se tým rychle přesune do Misana, kde se zúčasníme na divokou kartu dalšího závodu mistrovství světa třídy Moto2.

„Letošní Grand Prix Brně bych hodnotil celkem pozitivně, i přestože jsme nezačali zrovna nejlépe,“ uvedl jezdec Miroslav Popov. „V pátečních trénincích jsme měli problém se zadní brzdou a i celkově cítění s motorkou. V kvalifikaci jsem sice nezlepšil pozici, ale aspoň jsem se přiblížil časem jezdcům přede mnou. V nedělním Warm Upu jsme se posunuli trochu vpřed. Start do závodu nebyl zrovna nejlepší, ale v průběhu prvních kol jsem se dostal přes pár jezdců, ale po chvíli jsem se začal propadat a Velkou cenu v Brně ukončil pád s jedním z jezdců. Přestože jsem závod nedokončil, tak víkend neprobíhal zas tak špatně. Pro mě bylo důležité, že jsem se pokaždé posunul s časem dál a také se něco od zkušenějších jezdců přiučil.“
Majitel týmu Jiří Brož k závodnímu víkendu mistrovství světa poznamenal: „Domácí závod je pro jezdce vždy velmi těžký, ať už je to permanentní jezdec nebo jezdec na divokou kartu. Proto jsem velmi rád, že se Míra a celý náš tým ukázal ve velmi dobrém světle. Přechod z Moto3 na Moto2 je pro každého jezdce velmi náročný. Všichni, kdo se o tento sport jen trochu zajímají, vědí, že v této kubatuře již nejsou žádní nováčkové, ale jen velmi zkušení závodníci, kteří projdou výkonnostním sítem v Moto3. Proto by bylo bláhové si v prvním závodě dávat nerealistické cíle na hranici bodů, kde se mimochodem v Brně pohyboval i úřadující mistr světa Moto3, který prožil stejný přestup z Moto3 s nespočetně více zkušenostmi.“

„Po tomto víkendu hodnotím Mírovo vystoupení hodně pozitivně a to hlavně vzhledem k progresu v každé jízdě. Čas na jedno kolo, jen o 2,3 vteřiny pomalejší než zajel vítěz v nedělním závodě, je pro nás velmi pozitivní impuls pro další GP v Misanu. Chtěl bych poděkovat Mírovi za bojovnost v závodě, týmu, partnerům a v neposlední řadě všem fanouškům, kteří nás o tomto víkendu podporovali,“
dodal Jiří Brož.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist