Smolný závěr sezony Scotta Reddinga

Závod střední kubatury šestistovek sliboval v japonské Motegi napínavou bitvu tří jezdců, kteří byli stále ve hře o titul. Nejlepší pozici na startovním roštu si z uchazečů o mistrovský titul vybojoval šestým kvalifikačním časem Esteve Rabat, těsně za ním startoval jeho týmový kolega Pol Espargaró a patnáctý byl Scott Redding.

Smolný závěr sezony Scotta Reddinga
Britský jezdec stáje Marc VDS Racing přišel o první pozici v průběžném hodnocení v Austrálii, kde vůbec nezávodil potom, co si v kvalifikaci zranil ruku a musel na operaci. Po týdnu byl Redding zpátky a závodem v Japonsku se chtěl pokusit přenést bitvu o titul do Valencie. Dva týdny navíc by mu v rekonvalescenci pomohly a on by získal alespoň nějakou šanci se ve finále o titul porvat.

Po startu závodu Moto2 získal Scott Redding nějaké pozice k dobru. Po své levici měl Alexe Mariñelarena z Blusens Avintie, který se postupně dostal až na okraj dráhy, kde havaroval. Ve stejný okamžik uviděl Scott Redding také padajícího Esteve Rabata, do jehož ležícího motocyklu o něco později narazil. Vlastně neměl na výběr, protože po jeho pravici klečel Rabat a také věděl, že vlevo spadl další jezdec. Britský závodník musel rovně a ve zlomku sekundy skončil na zemi. Zůstal ležet na dráze a musel být odnesen na nosítkách do ambulance rychlé zdravotní pomoci.
„Když přede mnou Tito (Esteve Rabat) spadl, dělal jsem co bylo v mých silách, abych se mu vyhnul, ale už jsem se nedokázal vyhnout jeho ležícímu motocyklu a havaroval také,“ uvedl Scott Redding. „Je to pro mne samozřejmě velké zklamání a to nejen kvůli tomu, čím jsme si museli projít, abychom tu mohli závodit, ale také kvůli tomu, že nezůstal nikdo, kdo by s Polem bojoval.“

Po nehodě závod zastavily červené vlajky, ale do restartu už nenastoupil Esteve Rabat a na startu chyběl také Scott Redding. Oba byli potlučení, ale spolu s Mariñelarenem naštěstí vyvázli bez vážných zranění. Pol Espargaró tím získal obrovskou šanci vyhrát šampionát už v Motegi a tu bez zaváhání proměnil.

„Mistrovský titul je ztracený, a i když to nebylo z nedostatku snahy, není to o nic lehčí přijmout,“ pokračoval britský závodník stáje Marc VDS Racing a závěrem dodal:. „Blahopřeji Polovi k vítězství v šampionátu. Byla to dobrá bitva a jen lituji, že jsem ji nedokázal dotáhnout až do konce.“
Španěl Esteve Rabat byl na vrcholu řetězové reakce a měl velké štěstí, že se přímému kontaktu s Reddingovým motocyklem vyhnul, i když k určitému kontaktu tam přeci jen došlo. Nicméně to nebylo nic, co by mělo zásadní vliv na Španělův zdravotní stav. Jako jediný z trojice havarujících jezdců odjel do boxů na skútru. Mariñelarenu s Reddingem odvezly sanitky.

„Byl to náročný den,“ uvedl smutný Esteve Rabat. „V prvním kole jsem havaroval a měl velké štěstí, že Scott tak rychle zareagoval a nenajel do mě. Jinak je to škoda, protože jsem samozřejmě chtěl závodit. Rád bych ale poblahopřál týmovému kolegovi Polovi, který měl perfektní sezonu a titul si zaslouží.“

Pro Scotta Reddinga to byla zřejmě poslední šance jak získat titul v kubatuře Moto2, protože po skončení sezony přestupuje do královské kubatury MotoGP, kde pojede v barvách Gresiniho týmu v sedle produkční Hondy. Esteve Rabat šanci vyhrát titul stále má, protože v nadcházejícím ročníku vystřídá právě Scotta Reddinga u belgické stáje Marc VDS Racing.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist