Sachsenring je Marquezův hodně úspěšný okruh

Pro jezdce týmu CatalunyaCaixa Španěla Marca Marqueze je německý Sachsenring tratí, kde v posledních rocích doslova zářil.

Sachsenring je Marquezův hodně úspěšný okruh
Vítězstvím v Assenu – a díky předčasně ukončením závodu DutchTT z pohledu Toma Lüthiho a Pola Espargara - má nyní Marc Marquez v celkovém pořadí šampionátu Moto2 už náskok 23 bodů. Jeho nejbližším konkurentem je nyní Andrea Ianone, který v posledních čtyřech závodech je stále lepší a lepší a především zajíždí velmi konstantní výkony.

Marquez vyhrál v Assenu svůj desátý jubilejní závod Moto2 a na Sachsenringu ho čeká trať, kde v posledních dvou rocích získal Pole, zajel rekord okruhu a také slavil vítězství.
"Sachsenring není vůbec obyčejný okruh, hlavně když vezmeme v úvahu první sektor, ale já mám na tuto trať jen ty nejlepší vzpomínky",
říká 19-letý jezdec a pokračuje: "První část okruhu je hodně pomalá, a proto je zde potřeba opravdu dobrý Setup, ovšem takový, který fuguje i v následujících rychlých pasážích".

Takže i když mu konkurence darovala v posledních závodech nějaké bodové "dárečky", tak Marquez rozhodně nemyslí na nějakou taktickou jízdu, naopak chce aktuální situaci využít a hlavně neudělat žádnou chybu: "Musíme zůstat koncentrováni, i když do Německa cestujeme s vítězstvím z Assenu. Tedy zůstat v klidu a pracovat jako doposud".
Na třetím až čtvrtém místě je společně se Španělem Polem Espargarem i Švýcar Thomas Lüthi, pro kterého je Sachsenring jako trať v německy mluvící zemi takovou malou domácí "Grand Prix", když ve Švýcarsku jsou závody na silničních okruzích z bezpečnostních důvodů už řadu let zakázány. Ačkoliv úplně poslední podniky Grand prix neprobíhaly právě dle přání švýcarského jezdce, patří i nadále Thomas Lüthi k tomu nejužšímu okruhu favoritů kubatury Moto2.

Přes deset let je Lüthi stabilním obyvatelem paddocku Grand Prix a dříve nebo později chce přejít do královské kubatury MotoGP. Poslední dva roky se mu to z různých důvodů nepodařilo, ale po skončení sezóny 2012 se o to chce pokusit potřetí: "Mým cílem je postoupit do nejvyšší možné ligy, tedy do MotoGP, to je snad jasné. Ale pouze s konkurenceschopným materiálem a tedy do satelitního týmu, kde bych měl k dispozici prototypový motocykl. Tedy rozhodně ne s CRT".
 
"To se mně ale může podařit jen tehdy, pokud skončím v Moto2 opravdu hodně vpředu, získám další podiová umístění a nejlépe, když budu stát úplně nahoře", říká Lüthi, který by chtěl s tímto předsevzetím začít právě při GP Německa: "Nechci být jen nejlepším Švýcarem, to by bylo trochu málo, já chci porážet všechny soupeře a to je můj postoj k závodům", dodává pilot týmu Interwetten Paddock, jehož dalším dlouhodobým cílem je, zalétat si sám s helikoptérou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist