Rolfo skončil u Technomagu a další zajímavosti z paddocku GP

Těsně před závodem GP San Marina na okruhu v Misanu došlo k rozchodu zkušeného Itala Roberta Rolfa a jeho současného týmu Technomag.

Ital Roberto Rolfo vyhrál v roce 2010 závod Moto2 v Sepangu, v roce 2011 musel vzít zavděk z důvodů žádných jiných nabídek dokonce MS superbiků a v letošním roce se vrátil s týmem Technomag-CIP jako pilot Moto2 nazpět. Ovšem zklamal na celé čáře, neboť v doposavadních 11 závodech nezískal Rolfo ani jeden jediný bod a nejlepším umístěním byla dvě 16. místa.

Nyní skončila pro Rolfa sezona předčasně. Tým Technomag-CIP ho od závodu GP v Misanu nahradí Japoncem Tomoyoshi Koyamou. Tento japonský jezdec vyhrál s motocyklem KTM v roce 2007 jeden závod GP 125 ccm a v posledním roce nahradil ve třech závodech právě v týmu Technomag zraněného Kenana Sofuogla. V současné době jezdí Koyama závody španělského šampionátu CEV v kubatuře Moto2.
Dle oficiálního vyjádření týmu se k tomuto kroku rozhodl Rolfo sám: "Roberto zvolil řešení, které pro něho jistě nebylo vůbec jednoduché. My ho ale respektujeme a přejeme mu do jeho další budoucnosti vše nejlepší. Pro obsazení volného místa jsme zvolili jezdce, kterého dobře známe a který se vyzná v paddocku Grand Prix.", řekl týmový majitel Alain Bronec.

32-letý Rolfo byl nejstarším pilotem ve startovním poli a nebyl se schopen vyrovnat s neobyčejným vývojem kubatury Moto2 v poslední době. V letošní sezóně střídal několikrát šasí 2012 se šasím 2011 dodavatele Suter Technology. Na rozdíl od svého týmového kolegy Dominiqueho Aegertera se ale na jeho výsledcích nic nezměnilo.
Jihoafričan Steven Odendaal absolvoval v roce 2011 s hodně průměrnými výsledky šest závodů Moto2. Nyní se vrací jezdec ze španělského šampionátu při GP San Marino nazpět do paddocku GP. V Misanu nahradí v týmu Arginano Racing zraněného Španěla Rickyho Carduse.
Motocyklová továrna MZ podala minulý pátek návrh na vlastní konkurs. Soud v Chemnitzi tento návrh vrátil k přepracování, neboť nebyl správně zpracován. Obchodní ředitel a šéf MZ Martin Wimmer musí návrh doplnit o další informace, než bude rozhodnuto o insolvenci.

To také znamená, že tým MZ-Racing se už nemůže postavit na start závodu v Misanu. Pilot Moto2 tohoto týmu Mike di Meglio pojede v týmu Kiefer Racing a nahradí zde zraněného Maxe Neukirchner.

Pilot kubatury Moto3 Toni Finsterbusch se společně s motocyklem Honda NSF 250 R "přestěhoval" aspoň na následující závod k týmu Racing Team Germany a bude tak týmovým kolegou Louise Rossiho: "Smlouva se zatím týká pouze jednoho závodu, MZ Racing musí nejdříve zrušit svou smlouvu s IRTA", říká majitel RTG Dirk Heidolf.

Takže Finsterbusch se nakonec dostal k RTG, kde měl být už začátkem teto sezony. Finsterbusch byl tehdy od MZ transferován do Racing Team Germany, neboť MZ dostal pouze jedno startovní místo a přednost dostal celkem pochopitelně Jonas Folger. V březnu se ale situace změnila, Folger byl kvůli chybějícím penězům degradován na testera a Finsterbusch od RTG znovu transferován k MZ-Racing.