Prezentace týmu QMMF Racing

Ačkoliv skoro všechny týmy kubatury Moto2 už absolvovaly oficiální testy ve Valencii a v Estorilu, tak katarský tým QMMF Racing se připravoval doma v Losailu. Nyní absolvoval v Qataru své oficiální představení týmu a příští týden bude testovat na testech IRTA v Jerezu.

Prezentace týmu QMMF Racing
Katarská motocyklová federace QMMF učinila další krok ve své cestě prosadit se ještě více do podvědomí motocyklového světa. Mistrovství světa MotoGP má už v Losailu svou pravidelnou  zastávku, stejně jsme si zvykli na katarský tým, který jezdí World Endurance.
Nyní bude startovat tým této federace pod hlavičkou QMMF Racing Team s jezdci Mashel Al Naimim (Qatar) a Rickym Cardusem (Španělsko), což je další - celkem logický krok - směrem nahoru. Pan Nasser Khalifa Al Attiya, prezident QMMF a viceprezident mezinárodní motocyklové federace FIM, je manažérem tohoto nového týmu, který má k dispozici roční rozpočet 2 miliony Euro a který pojede na dvou motocyklech Moriwaki MD600.
 
Po čtyřech dnech testů minulý týden - denních i nočních - se tým poprvé představí v Evropě na testech IRTA 4. až 6. března na okruhu Jerez de la Frontera. 

Už vloni jezdil katarský jezdec Mashel Al Naimi v seriálu Grand Prix, ovšem tehdy ještě za španělskou stáj Blusens-STX s motocyklem BQR-Moto2 a nezískal ani jeden bodík.

Nový španělský týmový koordinátor stáje QMMF Rodriguez Solano říká: "Musíme zůstat realisty, v loňském roce nezískal při své premiéře Al Naimi v týmu Blusens-STX ani jeden bod a stejně nebodoval při svých sporadických startech ani Cardus. O umístění v Top-20 se bojuje hodně tvrdě, a tak musíme být spokojeni s pozicemi 22. či 23."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist