Poslední test nižších kubatur v Jerezu

Od úterý 11.března do čtvrtku 13.března budou na dráze jihošpanělského okruhu v Jerez de la Frontera testovat v rámci předsezonní přípravy týmy a jezdci nižších kubatur mistrovství světa silničních motocyklů tříd Moto2 a Moto3.

Poslední test nižších kubatur v Jerezu
V třídě šestistovek Moto2 nebude testovat tým Marc VDS Racing s jezdci Esteve Rabatem a Mika Kalliem a tým Mapfre Aspar Moto2 s jezdci Nicolasem Terolem a Jordi Torresem. Všichni jmenovaní absolvovali minulý týden třídenní test v Austrálii, kde zkoušeli pneumatiky Dunlop a na dráze Phillip Islandu byli společně s jezdci továrních týmů MotoGP.

Na špici výsledkové tabulky tak může útočit Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), jenž je velkým kandidátem nejen na vítězství v závodech letošní sezony, ale na celkové vítězství v šampionátu. Tým Daniela M. Eppa má v letošním ročníku velkou šanci zúročit všechny nabyté zkušenosti tím nejlepším možným způsobem.
Na nejlepší časy bude v příštích třech dnech útočit dvojice jezdců týmu Pons Maverick Viňales a Luis Salom. Oba loni patřili mezi špičku Moto3 a třebaže jsou nyní v šestistovkách v pozici nováčků, na základě jejich posledních výsledků jim adaptace novému prostředí zvlášť velké problémy nedělá.

V barvách AirAsia Caterham Moto Racing se představí dvojice Johann Zarco a Josh Herrin, za tým Speed Up britský závodník Sam Lowes a testovat bude také Mashel Al Naimi jenž s týmem QMMF Racing pojede první závod v Kataru na divokou kartu. Za zraněného Alexe Marinelarenu nastoupí do posledního testu předseonní přípravy s týmem Tech 3 Racing Ricky Cardus.
Testovat budou na jihu Španělska také jezdci a týmy třídy Moto3. Na dráhu tak vyjedou stroje továrního týmu KTM s jezdci Jackem Millerem a českým závodníkem Karlem Hanikou. Testovat bude také další český jezdec Jakub Kornfeil společně s týmovými kolegy stáje Calvo Isaacem Viňalesem a Ericem Granadem. Chybět nebude ani sestava jezdců Husqvarny Danny Kent a Niklas Ajo plus sestava Estrella Galicia 0,0 Alex Rins a Alex Márquez.

Test Moto2/ Moto3 začíná v Jerezu každý den v deset dopoledne a končí v osmnáct hodin večer.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist