Poslední den testu nižších kubatur v Jerezu

Pátek byl posledním dnem privátních testů týmů nižších kubatur Moto2 a Moto3. Počasí znovu týmům nepřálo a na jihu Španělska během dne pršelo. V šestistovkách zajel nejrychleji Švýcar Randy Krummenacher, mezi jezdci Moto3 byl nejrychlejší Francesco Bagnaia.

Třída - Moto2

Nová posila týmu JiR Moto2 Randy Krummenacher uzavřel páteční test na špici výsledkové tabulky s časem 1'47,115 sekundy. Ve finále dne dráha postupně osychala, což jezdcům v poslední hodině umožnilo zajet nejrychlejší časy na hladkých pneumatikách. Během dne to nebylo možné, protože byla dráha kvůli dešti mokrá.
Situace ve finále pátečního testu využil také Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) s druhým časem 1'47,432 sekundy, třetí čas nastavil Malajec Azlam Shah (Idemitsu Honda Team Asia) a čtvrtý byl Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) s časem 1'47,935 sekundy. To byli jediní jezdci, kteří v pátek zvládli kolo pod minutu a padesát sekund.

Nikdo ale nepřekonal čas Johanna Zarca (Ajo Motorsport Moto2) 1'42,858 sekundy, který Francouz zajel ve středu, což byl první den testu v Jerezu, který jezdci absolvovali za příznivých podmínek a na suchém povrchu. V pátek byl jezdce nové stáje Aki Aja s časem 1'53,738 sekundy šestý nejrychlejší.
Nováček v šestistovkách Alex Márquez (Estrella Galicia Marc VDS) nastavil své páteční maximum na hodnotu 1'54,855 sekundy, což stačilo na deváté místo. Jeho bývalý týmový kolega z Moto3 Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) byl s časem 1'56,062 sekundy čtrnáctý nejrychlejší.

Třída – Moto3

Stejně jak v případě jezdců šestistovek, nejlepší časy jezdci nejnižší kubatury nastavili až v poslední hodině, kdy se podmínky na trati zlepšily na kompletně suché. Páteční test uzavřel nejrychlejším časem 1'50,832 sekundy Francesco Bagnaia (Mapfre Aspar Team Moto3) na Mahindře. Italův čas byl dokonce pátý nejrychlejší v tabulce časů obou kubatur.

Velmi dobře si zatím vede Jorge Martin (Mapfre Aspar Team Moto3) jehož čas 1'51,087 sekundy byl šestý celkově a druhý nejlepší v hodnocení kategorie Moto3. Třetí člen stáje Aspar Juanfran Guevara (Mapfre Aspar Team Moto3) byl čtvrtý s časem 1'52,693 sekundy a všichni jezdci na stroji Mahindra během dne najeli přes šedesát kol.
Nejlepším jezdcem Hondy je s třetím časem 1'51,984 sekundy Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold), což je zároveň poslední jezdec, který zajel kolo pod minutu a dvaapadesát sekund. Italův týmový kolega Jules Danilo (Ongetta-Rivacold) byl s časem 1'53,139 sekundy pátý.

Tým Red Bull KTM Ajo testování ukončil o něco dříve, takže jezdci už pozdě odpoledne nemohli využít lepších podmínek na trati k zajetí svého maxima. Nejrychlejším z trojice závodníků je s časem 1'58,411 sekundy Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) zajel 1'58,520 sekundy a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 1'59,045 sekundy osmý.
V Jerezu testovali také jezdci týmu SIC Racing Jakub Kornfeil a Zulfahmi Khairuddin, kteří zajeli devátý a desátý čas (na mokrém povrchu). Testoval také Romano Fenati a Andrea Migno z týmu SKY Racing Team VR46, ale jejich časy nejsou známy. V případě Fenatiho by to mohlo být neoficiálně 1'51,600 sekundy.

Testy v Jerezu skončily a nyní týmy míří zpátky do Valencie (17/18.11. 2014), kde po dvoudenním testu mnozí z nich letošní sezonu definitivně ukončí a zahájí zimní přestávku.