Pons a Marquez propuštěni z nemocnice

Dva španělští jezdci kubatury Moto2 Axel Pond a Marc Marquez byli propuštěni z nemocnice, jejich start ve finálovém závodě ve Valencii ale není vůbec jistý.

Jezdec týmu "HP 40 Pons" Axel Pons byl po svém těžkém pádu v nedělním závodě v Sepangu, který vedl k přerušení závodu, propuštěn z nemocnice. Na radu ošetřujících lékařů zůstane ovšem až do neděle v hotelu v Kuala Lumpur, než nastoupí dlouho leteckou cestu do Barcelony. Při svém pádu se syn majitele týmu těžce zranil na hlavě, utrpěl několik krevních zhmožděnin, jinak je ale jeho stav stabilizovaný. Jeho účast na finálovém závodě letošní sezóny ve Valencii je ale hodně nepravděpodobná.
Po 48 hodinách v nemocnici v Barceloně, kde byl podroben důkladnému lékařskému pozorování, byl Marc Marquez včera z nemocnice propuštěn: "Marc Marquez má zhmožděniny na levém rameni a také hlubokou tržnou ránu na bradě. Kromě toho má rovněž popáleniny druhého stupně na pravém koleni, takže jsme začali s regenerací jeho kůže", řekl ošetřující lékař Dr. Xavier Mir, vedoucí chirurgického oddělení na USP Dexeus.

O startu Marca Márqueze na okruhu Ricarda Torma ve Valencii - druhého jezdce šampionátu Moto2 se ztrátou 23 bodů za Bradlem - rozhodnou lékaři v příštích dnech.