Pol Espargaró: S velkým odhodláním chce vyhrát v Jerezu

Jezdec Moto2 a kandidát na titul mistra světa Pol Espargaró (Kalex) chce napravit v Jerezu chybu z Texasu.

Pol Espargaró: S velkým odhodláním chce vyhrát v Jerezu
Scott Redding vyhrál sice 2008 jeden závod GP v kubatuře do 125-ccm (v Doningtonu), ale v kubatuře Moto2 se marně honí už více jak tři sezóny za premiérovým vítězstvím. Přesto vede se ziskem 31 bodů šampionát MS-Moto2 2013. Pol Espargaró sice vstoupil do sezóny jako největší favorit, ale kvůli pádu v Texasu přijíždí vítěz GP-Kataru do Jerezu až jako šestý.

                              

Pilot Kalexu Pol Espargaró se tak nachází před svým domácím závodem na pozici, kterou určitě neočekávak: "Udělal jsem v Austinu chybu, kterou ale určitě nebudu v Jerezu opakovat.", říká Španěl z týmu HP 40 Tuenti od ex-mistra světa do 250-ccm Sita Ponse a dodává: "V žádném případě. Vloni jsem v Andalusii vyhrál. Také při zimních testech jsem byl v Jerezu hodně rychlý. Prostě vezmu evropské závody s velkým odhodláním vyhrávat. A pokud to snad nevyjde s vítězstvím, tak se budu snažit o co největší počet bodů. Je mně úplně jasné, že si nemohu dovolit další závody s nulou na své konto".

                             

Týmový kolega Tito Rabat naopak zachraňoval v Texasu Ponsův tým. Druhým místem v cíli zvýšil své bodové konto na 27, čímž je ex-aequo s Terolem a s Kalliem na druhém místě v tabulce MS-Moto2: "Doposud jsem dojel na podiová umístění v Moto2 celkem třikrát, ale ani jednou v Evropě. Dvakrát v severní Americe, jednou v Japonsku. To by se ale mělo brzy změnit. V Jerezu budu hned od prvního tréninku opravdu tlačit na pilu. Jsem si jistý, že se nám podaří velmi dobrý výsledek".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist