Počasí na jihu Španělska umožnilo týmům Moto2 testovat

Týmy střední kubatury mistrovství světa, které přijely na jih Španělska privátně testovat, zůstaly v boxech ve čtvrtek i v pátek. Povětrnostní podmínky neumožnily jezdcům plnohodnotně testovat a nikdo tak nechtěl zbytečně obětovat den testů. Jediný tým, kdo v těchto dvou dnech testoval byl Red Bull KTM Racing, jenž v Jerezu zkouší prototyp RC16 s Mika Kalliem a Alexem Hofmannem.

Počasí na jihu Španělska umožnilo týmům Moto2 testovat

Až v sobotu se na týmy usmálo štěstí a jezdci Moto2 vyrazili na trať s nabitým testovacím programem. Ne všichni ale měli transpondéry a samozřejmě časy nebyly známy ani v případě jezdců prototypu KTM MotoGP.

Nejrychleji zajel v sobotu Japonec Takaaki Nakagami, jehož maximum na kolo je 1'42,584 sekundy. Na druhé pozici je s třemi desetinami ztráty Sam Lowes z Gresiniho týmu. Brit odstartoval sobotním testem v Jerezu svoji přípravu na letošní sezonu. Hned první den nastavil 91 kol a v testech bude pokračovat také v neděli. Nejlepší trojici uzavírá Lorenzo Baldassarri, který je zároveň poslední jezdec v jedné sekundě.

Další privátní test jezdců nižších kubatur je na programu ve dnech 23/24.února. To už do Jerezu dorazí mnohem početnější skupina týmů. Jejich seznam je zde - Test 2016.pdf

Test Moto – Jerez, Španělsko
Sobota, 20.února 2016

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist