Nozaneho start v mistrovství světa není jistý

Japonský závodník Kohta Nozane nyní prožívá velmi těžké období, protože mu jen před pár dny zemřel otec. Nozane měl v letošním ročníku mistrovství světa startovat s týmem Luca Montirona v kubatuře Moto2, ale nyní Japonec přehodnotil své plány a jeho závodní kariéra již nemá absolutní prioritu.

Nozaneho start v mistrovství světa není jistý
Náhlá smrt otce zasáhla osmnáctiletého Kohta Nozane velmi tvrdě a japonský závodník okamžitě přehodnotil své životní priority. Je proto docela možné, že talentovaný jezdec ze země vycházejícího slunce odstoupí z letošního ročníku mistrovství světa ještě dřív než sezona vůbec začala.

Luca Montiron, šéf týmu JiR Moto2, jehož členem Nozane je, plánuje v nejbližších dnech odletět do Japonska, kde chce svému jezdci a jeho rodině osobně kondolovat. Zároveň by rád mluvil s Kohta Nozane a zjistil, jak mu může pomoci a rovněž získal jeho stanovisko ohledně plánovaného tříletého projektu v mistrovství světa.
„Chci jet do Japonska,“ prozradil Luca Montiron, jenž dal Japonci šanci závodit v mistrovství světa, když loni Nozane nahradil v Grand Prix Austrálie a Valencie zraněného Mike di Meglia. „V první řadě chci rodině kondolovat a částečně také osobně zjistit situaci v jaké se nyní Kohta nachází. V této chvíli je to pro něho velice citlivé a on je pochopitelně velice zarmoucen. Pokusíme se ale najít nějaké řešení.“

„S Nozanem jsme plánovali velmi zajímavý projekt na další tři roky. Já sám mám značné zkušenosti s japonskými závodníky a spolupracoval jsem s jezdci jako Ukawa, Tamada, Nakano a to včetně japonských sponzorů. Mám tuto zemi rád a chci jejich jezdce nadále podporovat. Už brzy budeme pokračovat v testování, takže musíme rychle najít nějaké řešení,“
dodal závěrem Luca Montiron.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist