Nejrychleji zajel ve Valencii Rabat s Antonellim

Dvoudenní test na okruhu Ricarda Torma ve Valencii uzavřel rychlejším časem než je platný rekord okruhu Španěl Esteve Rabat, jenž tam s týmem Estrella Galicia Marc VDS testoval s motocyklem Kalex 2015. V třídě Moto3 byl nejrychlejší Niccoló Antonelli, jezdec Hondy stáje Ongetta Rivacold.

Třída Moto2

Pětadvacetiletý Esteve Rabat (Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) je prvním jezdcem v historii Moto2, který má šanci titul mistra světa obhájit a jeho příprava tímto směrem nezadržitelně směřuje. Španěl v úterý zajel neuvěřitelných 118 kol s nejlepším časem 1'34,844 sekundy, což je o víc jak desetinu rychlejší čas než platný kvalifikační rekord okruhu Pola Espargara z roku 2013.

Druhým jezdcem v pořadí je s časem 1'34,979 sekundy Johann Zarco (Ajo Motorsport), který tak jen těsně minul zmiňovaný rekord. Hodně rychlý byl v úterý rovněž Jonas Folger (AGR Team), který byl poslední ve dvou desetinách za Rabatem. Do pátého místa stačili zajet časy Luis Salom (Paginas Amarillas HP 40) a Xavier Simeon (Federal Oil Gresini), který už ztrácel 0,631 sekundy.
Nový týmový kolega Esteva Rabata a nováček v kategorii Moto2 Alex Márquez (Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) během dne zaznamenal dva pády, ale úterní test dokončil s dvanáctým časem, který byl o jednu sekundu pomalejší ve srovnání se zkušenějším Rabatem. Další nováček Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) si vedl o poznání lépe, když s osmým časem 1'35,564 sekundy ztratil na úterní maximum sedm desetin.

Ve Valencii také testovali jezdci z prostředí španělského šampionátu CEV. Španěl Edgar Pons (Pons Racing) byl s časem 1'36,334 sekundy šestnáctý, Jihoafričan Steven Odendaal (AGR Team) jednadvacátý a letošní šampion CEV Moto2 Jesko Raffin (SAG Team) dvaadvacátý se ztrátou tří sekund.

Třída Moto3

Nejrychlejším jezdcem úterního testu Moto3 byl italský závodník Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold), jenž v sedle Hondy NSF250RW zajel přes padesát kol s nejlepším časem 1'39,183 sekundy. Druhý nejrychlejší je se ztrátou tří desetin jezdec Mahindry Francesco Bagnaia (Mapfre Aspar Team Moto3).

Třetí v pořadí je český závodník Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'39,519 sekundy. Brněnský závodník byl nejrychlejším jezdcem na KTM a také je nejrychlejší z jezdců tovární stáje rakouského výrobce, protože jeho dva noví týmoví kolegové Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) zajeli v pořadí čtvrtý a pátý čas dne.
Protože se jedná o privátní testy, ne všichni jezdci měli na svých motocyklech zařízení pro měření času nebo týmy prostě neudaly časy, kterých jejich jezdci v průběhu dne dosahovali. Jde o jezdce jako Danny Kent, Efren Vazquez, Enea Bastianini, Romano Fenati nebo Fabio Quartararo.

Každopádně tým Aleixe Espargara RBA Racing Team byl na dráze v kompletní sestavě a s výsledkem – sedmý Niklas Ajo (1'39,901), osmý Gabriel Rodrigo (1'40,043) a jedenáctá Ana Carrasco (1'40,183).
Před zákazem testování, který vstupuje v platnost 1.prosince 2014, některé týmy nižších kubatur ještě absolvují jeden dvoudenní test, tentokrát na dráze v Almerii ve dnech 26. a 27.listopadu 2014.