Nad Marquezovým startem visí otazník

Horký kandidát na titul mistra světa kubatury Moto2 Marc Marquez má v Malajsii opravdu smůlu. Hned při prvním tréninku zásluhou "nefungujících" traťových komisařů spadl a od té doby jen paběrkuje.

Marquezovo účinkování v dnešní kvalifikaci Moto2 trvalo pouhá 2 kola. Vyjel prostě jednou z boxu, zajel limit 107% a vzápětí byl opět "návštěvníkem" Medical Center.  Do zítřejšího závodu se tak kvalifikoval na 36. místě, tedy do 12. řady startovního roštu. To ostatně není pro něho nic nového, už na Phillip Islandu startoval po trestu až z poslední řady a nakonec dojel ještě třetí. Nyní je ale zraněn, a ani se neví, zda do závodu vůbec nastoupí: "Musíme počkat do zítřejšího rána, pak se uvidí. Nyní je všechno v rukou božích", řekl jeho mentor Emilio Alzamora a vysvětlil dále celou situaci: "Cílem bylo, aby se Marc kvalifikoval do závodu. To se mu také podařilo, ovšem během jízdy na motocyklu má velké bolesti, bolí ho záda a také v hlavě nemá "úplně jasno"!.
A jak se to celé vlastně stalo? Hned v prvním tréninku, krátce po jeho začátku spadla v jedné zatáčce celá skupina jezdců, neboť zde bylo kompletně mokro, ovšem traťoví komisaři to nesignalizovali. Pádem byli postiženi Jules Cluzel, Marc Marquez, Bradley Smith (zlomená klíční kost) a Yonny Hernandez.

"Marc vyjel na trať jako obyvkle, ale maršálové nesignalizovali,.že je trať úplně mokrá", říkal o osudovém okamžiku jeho mentor Emilio Alzamora: "Bohužel neviděl, že jeden jezdec už před ním spadl a druhému se kompletně protočilo kolo. Ačkoliv jel relativně pomalu, tak to byl hodně tvrdý pád s mnoha podmožděninami".

Nic nepomohlo následné jednání zástupců FIM, IRTA a Dorny, po kterém bylo vedení závodu potrestáno za hrubé porušení bezpečnostních předpisů pokutou 15.000 Euro.

Druhý muž tabulky kubatury Moto2 Španěl Marc Marquez - jen o 3 body za Stefanem Bradlem - se už do prvního volného tréninku nevrátil a vynechal i ten druhý a třetí. A jak už řekl ex-mistr světa Emilio Alzamora, nyní je vše v rukou božích.