Misanské novinky z Moto2

Pozorní čtneáři si jistě ve včerejších výsledcích volného tréninku Moto2 všimli několika změn jezdců.

Misanské novinky z Moto2
Ta první - hodně podstatná - už byla okomentována ve včerejší reportáži z FP1, když domácí pilot Alex de Angelis zajel včera hodně překvapivě s motocyklem MotoBi (ex-TSR) týmu JiR nejlepší čas ve volném tréninku Moto2. 


V nových barvách se v Misanu představil vedoucí jezdec šampionátu Toni Elias. Jedná se pouze o upřednostnění italského sponzora vůči dosavadnímu sponzorovi - tedy ukrajinského okruhu "Crimea", k čemuž se ostatně váže i další změna ve startovní listině. 


Místo ukrajinského jezdce Vladimíra Ivanova (na snímku) - má zlomenou nohu po havárii v Indy, jede totiž v sedle motocyklu MD600 Moriwaki oficiální japonský pilot továrny Moriwaki, 34-letý Tatsuya Yamaguchi, jinak účastník "All Japan Superbike" v kubatuře J-GP2 (společná kubatura Moto2 a supersportů), který také letos úspěšně startoval na JSB1000 v 8-hodinovce v Suzuce.


A konečně ta poslední změna. Dřívější šampion "FIM Superstock 1000 Cup" Niccolo Canepa pojede už třetí různý motocykl v posledních závodech. Zatímco většinu sezóny jezdil v týmu RSM Scot na motocyklu Force GP210, tak v Brně (na snímku) jel na motocyklu Suter MMX. Jelikož je tým RSM Scot vzhledem ke svým peněžním dluhům už v paddocku minulostí, tak se italský jezdec Canepa objevil na okruhu Misano Adriatico v týmu "M Racing" na motocyklu Bimota HB4 .

Italský motocykl Bimota je v šampionátu zastoupen týmem Stop And Go Racing a dvěma jezdci Ratthaparkem Wilairotem z Thajska a Ricardem Cardusem, tedy synovcem bývalého továrního jezdce Hondy Carlose Carduse. 

V šampionátu zatím ex-jezdec MotoGP Canepa nezískal ani jeden bod, nejlepším umístěním bylo jeho 16. místo v Silverstone.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist