Max Neukirchner na FTR

K hodně nekonvenčnímu řešení došlo v případě bývalého jezdce superbiků Němce Maxe Neukirchnera. Tovární jezdec východoněmecké MZ v kubatuře Moto2 pojede od pátku na testech v Jerezu britské šasí FTR.

Max Neukirchner na FTR
Neuvěřitelné, ale pravdivé: Jezdec továrního týmu MZ Max Neukirchner mění šasí a už od pátku pojede na oficiálních testech IRTA Moto2 v Jerezu s britským šasím FTR.

Po dvou katastrofálních testech ve Valencii a v Estorilu došla továrnímu pilotovi MZ Maxi Neukirchnerovi trpělivost a vyžádal si u obchodního ředitele MZ Martina Wimmera řešení problémů, neboť "přechodně" postavené nové šasí je konkurence neschopné. Ostatně o problémech továrního týmu MZ jsme psali už v tomto článku.

Po této schůzce mezi Martinem Wimmerem a Maxem Neukirchnerem bylo přijato následné řešení, i když hodně neobvyklé: Max Neukirchner smí v barvách MZ s okamžitou platností jezdit se šasím FTR! V praxi to znamená, že "Sasík" pojede od pátku při třídenních testech IRTA v Jerezu (4. až 6. března) s motocyklem, který bude mít označení FTR-MZ. Ostatně něco podobného bylo v praxi už v minulém roce, kdy Andrea Iannone (ale i jeho týmový kolega Gábor Talmacsi) jezdil a vyhrával závody Grand Prix v týmu Andrea Boscoscura sice se šasím FTR, ale ve startovních listinách bylo uvedeno SpeedUp...  
"Analyzovali jsme detailně výsledky testů v Estorilu a potom zvolili toto řešení", říká Martin Wimmer a vysvětluje dále: "Jen tak můžeme ukončit neustálé a nekonečné interní debaty v týmu a zároveň najít směr, kterým by se měl odvíjet vývoj našeho vlastního šasí MZ, aby se stalo konkurence schopným. Náš druhý tovární pilot, Anthony West, bude ovšem i nadále používat šasí vyrobené přímo u MZ v Zschopau, a tak budeme schopni neustále srovnávat". 

"Šasí, které jsem používal ve Valencii a v Estorilu, trpělo svým starým problémem, tedy chatteringem (vibracemi) a to bylo hodně frustrující",
řekl na závěr ex-vítěz závodu WSBK Max Neukirchner, který na testech IRTA ve Valencii obsadil až 27. místo (z 32 testujících) se ztrátou 2,2 sekundy.  Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist