Marquez: Návrat na oblíbenou trať

Španěl Marc Marquez přijíždí do Estorilu jako vedoucí jezdec šampionátu Moto2, tedy na okruh, kde už zažil ve své kariéře několik Highlights.

Marquez: Návrat na oblíbenou trať
V roce 2008 debutoval španělský talent Marc Marquez v seriálu Grand Prix právě v Estorilu. Fanoušci si ale jistě více vzpomenou na rok 2010, kdy po neuvěřitelném závodě nejdříve pozdější mistr stopětadvacítek havaroval, dokázal se ale vrátit nazpět a dokonce vyhrát. Na poslední rok při portugalské Grand Prix by ale aktuální vicemistr světa zřejmě nejraději zapomněl, po kolizi v 8. kole se Scottem Reddingem, to pro něho znamenalo i třetí závod sezóny 2011 posobě! bez bodového zisku.
Letos je situace úplně jiná. Ačkoliv Marquez kvůli zranění ze Sepangu musel vynechat většinu předsezonních testů, tak už v úvodním Kataru 19-letý jezdec získal za premiérové vítězství důležité body a v Jerezu jich na své konto přidal dalších dvacet. Se vzrůstající sebedůvěrou tak cestuje do Portugalska: "Jsem plně namotivován, neboť moje forma prostě stále vzrůstá. Musíme ale zůstat plně koncentrováni, neboť tento okruh není vůbec jednoduchý".
Týmu by mělo hodně pomoci i to, že ačkoliv Marquez v zimě skoro vůbec netestoval kvůli svému zranění pravého oka, tak přece jen absolvoval privátní test právě v Estorilu. To znamená, že se tým bude moci pořádně odrazit ze získaných dat a jejich analýzy: "Data z testů budou pro náš tým velmi dobrým odrazovým můstkem a já se těším, že opět budu sedět na závodním motocyklu".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist