Márquez chce v prvním roce především získat zkušenosti

Úřadující mistr světa nejnižší kubatury Moto3 Alex Márquez po skončení sezony 2014 přestoupil do týmu Estrella Galicia Marc VDS Racing s nímž letos absolvuje premiérový ročník v kategorii Moto2. Přestože loni dosahoval velmi dobrých výsledků nepředpokládá, že by dokázal bojovat o titul mistra světa už v prvním roce jezdce třídy šestistovek.

Ve strhujícím závěru loňské sezony nakonec slavil zisk titulu mistra světa Moto3 Alex Márquez, jemuž se o dva body podařilo porazit Jacka Millera, velkého favorita v boji o celkové vítězství. Australan pak rovnou přestoupil do MotoGP, Márquez zvolil cestu přes kategorii Moto2, takže minimálně letos se oba závodníci na dráze nepotkají.

Alex Márquez je nyní týmovým kolegou Esteve Rabata, který vyhrál titul mistra světa Moto2 a tak mají nyní Belgičané v týmu dva úřadující světové šampiony. „Nebude snadné dosáhnout Titovy úrovně. Vyhrál titul a pojede v této třídě svoji pátou sezonu,“ uvedl v rozhovoru pro Marca.com Alex Márquez. „Musím počkat a uvidíme, jak to bude vypadat.“
Bratr Alexe Márqueze, Marc Márquez, vyhrál titul MotoGP hned v prvním roce mezi elitou královské kubatury, ale v Moto2 byl úspěšný až druhým rokem. Alex má nyní dvouletou smlouvu s Marc VDS, takže pro letošní rok plánuje získat maximum zkušeností a v roce 2016 zaměřit pozornost na boj o titul. „Letos chci získávat potřebné zkušenosti. Budu pokračovat závod od závodu a bez jakéhokoliv tlaku. Předem ale nic nevylučuji.“

„Samozřejmě, že chci být šampionem Moto2. Je to můj sen. Ale pokud v roce 2015 dokážu vyhrát závody a stát na stupních vítězů, tak to bude opravdu dobrý rok. Musím si zvyknout na řadu věcí jako například nový podvozek nebo pneumatiky. Takže musím postupovat krok za krokem a získat tolik zkušeností jak jen to bude možné,“