Marc Marquez rychlost neztratil

Po 138 dnech se včera vrátil do sedla svého motocyklu Suter MMXII vicemistr světa kubatury Moto2 Marc Márquez na španělském okruhu Albacete a hned zajel dle dostupných zdrojů nový neoficiální rekord této tratě.

Marc Marquez rychlost neztratil
Španěl Marquez havaroval 21. října 2011 ve volném tréninku při GP Malajsie a od té doby měl problémy s dvojitým viděním. Včera tedy seděl aktuální vicemistr světa Moto2 opět na svém motocyklu Suter MMXII a to při privátním testu na okruhu v Albacete. Ještě den předtím si Marquez okruh vyzkoušel a objel 8 okruhů.

Včera v Albacete jezdil španělský jezdec celý den, a to vždy ve 3-4 okruzích pohromadě. Jelikož tým CatalunyaCaixa Repsol testoval bez přítomnosti veřejnosti - za zavřenými dveřmi - tak nejsou k dispozici žádné oficiální časy. Přesto proskočilo na veřejnost, že Marquez během této nucené zdravotní přestávky vůbec ze své rychlosti nic neztratil.
Mistr světa 125-ccm z roku 2010 jezdil časy 1:26-1:27, přičemž oficiální rekord okruhu Albacete má hodnotu 1:28,9 min, který drží Ivan Silva na motocyklu Kawasaki ZX10 kubatury Stock-Extreme.

Rekord Moto2 pak patří Carmelovi Moralesovi, který v závodě španělského šampionátu jel na Suterovi obutém do pneumatik Michelin čas 1:31,5 min.

Jelikož se u Marqueze neobjevily žádné zdravotní problémy se zrakem, tak se tým a jezdec rozhodli pokračovat v testování ještě dnes.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist