Lüthi: Jsem velmi spokojený

Švýcar Tom Lüthi získal v závodě kubatury Moto2 v Jerezu třetí místo za Polem Espargarem a Marcem Márquezem a stejná pozice mu patří i v tabulce šampionátu po dvou odjetých závodech letošní sezóny.

Lüthi: Jsem velmi spokojený
Po počátečním vedení v závodě Moto2 v Jerezu bojoval později Tom Lüthi ve trojici společně s Polem Espargarem a Marcem Márquezem. Na konci závodu to znamenalo těsné třetí místo za oběma "Lokalmatadory": "Jsem velmi spokojen s třetím místem. Podmínky pro závodění byly hodně těžké, neboť na částečně mokré a polosuché trati jsem nebyl v trénincích příliš silný a tak jsem nyní po závodě velmi spokojený, že jsem skončil na podiu".
Po dopoledních dešťových přeháńkách sice trať pro závod Moto2 částečně uschla, takže jezdci na ni vyrazili se slicky. Přesto předjíždění a tedy vybočení ze suché stopy bylo hodně nebezpečné, neboť zbytek trati kromě ideální stopy zůstal mokrý.

"Na začátku závodu jsem našel velmi rychle dobrý rytmus jízdy, v závodě jsem vedl a zkusil jsem také svým soupeřům poodjet. To ale bylo hodně těžké, neboť za takovýchto podmínek je hodně nesnadné najít limit! Proto jsem se ocitl v překrásném souboji s Márquezem a Espargarem. Bylo to pro všechny tři zúčastněné hodně obtížné, neboť vnějšek tratě byl i nadále mokrý a předjíždění bylo dost tvrdé", říká o uplynulém závodě Lüthi.
Po 18 kolech byl závod kvůli nově se spustivšímu dešti přerušen: "Když začalo znovu pršet, tak už jsem nestačil zaútočit, ačkoliv moje zadní pneumatika vypadala jako nová, tedy na rozdíl od pneumatik mých soupeřů", analyzuje minulý závodní víkend bronzový z Jerezu a aktuálně třetí jezdec šampionátu Moto2.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist